Le Penil on raskusi valimiskampaaniate jaoks raha kogumisel

Rahvusrinde juht Marine Le Pen.
Rahvusrinde juht Marine Le Pen. Autor/allikas: Jean-Paul Pelissier/Reuters/Scanpix

Prantsuse Rahvusrinde juhil Marine Le Penil on raskusi, et koguda kokku 20 miljonit eurot, mis on vajalikud tuleva aasta presidendi- ja parlamendivalimiste kampaaniateks, kuna raha saamine Vene pangast nurjus, teatas partei varahoidja.

Venemaa keskpank tühistas juulis Rahvusrinde laenuandja, Moskvas tegutseva First Czech Russian Banki (FCRB) litsentsi, vahendas Bloomberg.

Laekur Wallerand de Saint Justi sõnul ei ole partei siiani leidnud uut toetajat. Saint Just ütles, et ta otsib toetust rahvusvahelistelt rahastajatelt riikidest nagu Venemaa, kuna Prantsuse pangad on keeldunud tema parteid rahastamast.

"FCRB kaotamine oli meile tugev löök. Venemaa laen oli meie jaoks stabiilne ressurss. Nüüd me otsime jätkuvalt laenusid," rääkis Saint Just telefoniintervjuus. 

Le Peni sidemed Venemaaga on viimastel nädalatel suure tähelepanu alla, kuna CIA leidis, et president Vladimir Putin juhendas häkkereid tegutsema USA presidendivalimistel Donald Trumpi kasuks.

Le Pen kandideerib teist korda Prantsusmaa presidendiks ning ta on avalikult toetanud Putini sõjalisi operatsioone Süürias ja Krimmi annekteerimist.

FCRB laenas 2014. aastal Rahvusrindele üheka miljonit eurot. Samal aastal sai Rahvusrinde asutaja Jean-Marie Le Peni poliitiline fond Cotelec veel kaks miljonit eurot laenu Küprosel tegutsevast fondist, mida toetab Venemaa. Saint Just ütles, et Cotelec aitas rahastada erakonna 2015. aasta valimiskampaaniat.

Le Penil ei oleks mingit probleemi saada Venemaalt laenu, kuid ta on ilmselt otsustanud, et risk on suurem kui saadav kasu, kuna  Prantsuse meedia materdaks teda selle eest, ütles Kremli poliitiline konsultant Sergei Markov.

"Le Pen ei taha oma võimalusi ohtu seada," ütles Markov. Ta lisas, et kuigi Venemaa näeb tugeva presidendikandidaadina konservatiivi Francois Filloni, ei välistata ka paremäärmuslase võitu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: