Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sotsiaalministeerium nõuab Tietolt leppetrahvi 855 000 eurot

{{1502858640000 | amCalendar}}
Foto: Tieto Estonia OÜ

Sotsiaalministeerium nõuab sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendajalt Tietolt 855 000 eurot leppetrahvi, kuid summa tegelik suurus selgub läbirääkimiste käigus.

Kui suurt trahvi, või kas üldse on nõus arendaja maksma, sellele küsimusele ei õnnestusnud täna "Aktuaalsel kaameral" Teitolt vastust saada.

Marika Priske on istunud SKAIS2 projekti juures n-ö mõlemal pool lauda. Hanke koostamisel oli ta majandusministeeriumi kantser, alates 2014 aastast aga juba sotsiaalministeeriumi kantsler, kes pidanuks hanke elluviimist kontrollima.

"Loomulikult olen mina see isik, kes kõige rohkem vastutab SKASi eest, et ma siin üldse ei salga, poliitikud on toimetanud kogu selle infovalguses mis neil on olnud ja nendes praktilises sammudes ja nad on tõesti suisa kahekakaupa väga tihedasti vahetanud sotsiaalministeeriumis periooditi. See on olnud minu meeskond," rääkis Priske ERR-ile.

SKAIS2 otsustusprotsesside juures olnud toonane majandusministeeriumi IT asekantsler Taavi Kotka aga ütles, et tegelikult on küsimus just poliitilises vastutuses. Ilmseks projekti läbikukkumise märgiks ja võimaluseks sotsiaalministri poolt hädapidurit tõmmata oli hetk, mil teine SKAISi arendaja Icefire astus projektist 2015 aastal välja.

"Tavaliselt, kui ikkagi võtmearendaja astub välja või ütleb, et niimoodi edasi minna ei saa, on see piisav singaal, et asjad ei liigu õiges suunas. Avalikus sektoris on tihti see mure, et kui sõna otseses mõttes hunnik raha on juba ära kulutatud, siis on väga raske öelda, et jätame nüüd pooleli,, sest minister jääks halba valgusesse. Minnakse edasi lootuses, et äkki tuleb välja," märkis Kotka.

Kas 10 miljoni euro eest saab uue hankekga SKAIS2 valmis ehitada, on Kotka sõnul praegu keeruline öelda, sest puuduvad vastavad arvestused.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: