Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SKAIS2 ebaõnnestumine võib tuua EL-i toetuste tagasimaksmise nõude

Sotsiaalministeeriumi esindajad mullu 11. augustil SKAIS2 nurjumisest teada andmas.
Sotsiaalministeeriumi esindajad mullu 11. augustil SKAIS2 nurjumisest teada andmas. Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS

Rahandusministeerium uurib kas sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi (SKAIS2) lepingu lõpetamine arendaja Tietoga võib kaasa tuua Euroopa Liidu struktuurifondidelt raha tagasinõude, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Oleme selle projekti materjalid ette võtnud ja vaatame, kas sellel, et nüüd läheb projekt senisel kujul lõpetamisele ja lõpetakse leping arendajaga, on mõju abikõlblikkusele," ütles rahandusministeeriumi finantskontrolli osakonna juhataja Kaur Siruli lehele. Pärast esmast kontrolli otsustatakse, kas alustada ka ametliku auditiga.

Projekti esialgu ette nähtust pikemaks venimine ja ka kallinemine ei pruugi Siruli sõnul tingimuste rikkumisena arvesse minna. "Kõige olulisem küsimärk on selles, kas need tööd, mis on tehtud, lähevad ka kasutusse. Kui midagi visatakse üle parda, siis see on probleem," lisas Siruli.

Sotsiaalministeeriumi hinnangul ei ähvarda riiki EL-i raha tagasinõue ning selle teadmisega mindi ka arendajaga lepingut lõpetama.

Sotsiaalkindlustusamet otsustas möödunud nädalal lõpetada aastaid kestnud ja suure mahuga IT-süsteemide arenduselepingu Soome tarkvaraettevõtte Tieto Eesti haruga, tuues peamiseks põhjuseks selle, et tähtaegadest ei peeta kinni ja vigu on palju. Tieto on seni lepingu täitmiselt riigilt saanud 5 miljonit eurot. Sotsiaalministeerium plaanib välja kuulutada uued hanked, mille mahuks on kokku 10 miljonit.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: