Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SKAIS-i arendamisel läbi kukkunud Tieto tahab uuele katsele minna

Tieto Eesti juht Anneli Heinsoo
Tieto Eesti juht Anneli Heinsoo Autor/allikas: Eero Vabamägi/Eesti Meedia/Scanpix

Sotsiaalkaitse infosüsteemi (SKAIS) soovivad arendada viis ettevõtet, sealhulgas Tieto Estonia AS, millega sotsiaalkindlustusamet lepingu eelmise projekti läbikukkumise tõttu lõpetas.

Hankele esitasid pakkumused Industry 62 OÜ, Trinidad Wiseman OÜ, Tieto Estonia AS, AS Medisoft ning Nortal AS, selgub hanketeatest.

Sotsiaalministeeriumi hallatav Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus kuulutas detsembris välja riigihanke SKAIS-i arendaja leidmiseks, hanke eeldatavaks maksumuseks on 10 miljonit eurot.

Riigihanke eesmärk on sõlmida kaks raamlepingut pakkujatega, kes hakkavad arendama ja hooldama sotsiaalkindlustuse valdkonna avalikke teenuseid ja nendega seotud töid Sotsiaalkaitse infosüsteemis, selgub hanketeatest.

Esimeses osas on hanke ülesandeks SKAIS infosüsteemi arhitektuuri korrastamine, SKAIS2 jätkuarenduste elluviimine puuduolevate funktsionaalsuste realiseerimiseks. Samuti SKAIS2 tarkvara hooldus ning muude tööde teostamine, mis on vajalikud süsteemi arendamiseks ja hooldamiseks.

Hanke teises osas peab pakkuja disainima kasutajaliidese ametnikele ja teenuseosutajatele.

Sotsiaalkindlustusamet otsustas augustis lõpetada aastaid kestnud ja suure mahuga IT-süsteemide arenduselepingu Soome tarkvaraettevõtte Tieto Eesti haruga, tuues peamiseks põhjuseks selle, et tähtaegadest ei peeta kinni ja vigu on palju. Tieto sai lepingu eest riigilt enam kui 5 miljonit eurot.

Sotsiaalministeerium sõlmis SKAIS2 arendaja Tieto Estonia ja OÜ-ga Icefire oktoobris kompromissilepingu, mille kohaselt tasus Tieto riigile 270 000 eurot. Algselt nõudis ministeerium Tietolt leppetrahvi summas 855 000 eurot.

SKAIS2 on sotsiaalkindlustusameti teenuste kaasajastamise projekt, mille käigus moderniseeritakse ameti IT-süsteemid, töötatakse välja kasutajamugavad teenused inimestele ning tõhustatakse ameti töökorraldust.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: