Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tieto peab läbikukkunud SKAIS2 arenduses eest maksma 270 000 eurot

SKAISi põhimõtteskeem.
SKAISi põhimõtteskeem. Autor/allikas: kuvatõmmis

Sotsiaalministeerium, uue sotsiaalkindlustusameti infosüsteemi SKAIS2 arendaja Tieto Estonia AS ja osaühing Icefire sõlmisid kompromissilepingu, mille kohaselt tasub Tieto läbikukkunud projekti eest riigile 270 000 eurot.

"SKAIS2 projekti elluviimine on olnud keeruline ja mõistlik on koostöö senistel alustel lõpetada. Pingeliste läbirääkimiste tulemusena jõudsime tulemusele, mis võimaldab meil seda teha," ütles e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sotsiaalministeeriumi teates, mis avaldati vaid ministeeriumi kodulehel.

"Seni tehtud tööd on aluseks infosüsteemi edasiarendamisel – kõiki sotsiaaltoetusi ja uut elatisabi maksab sotsiaalkindlustusameti SKAIS2 infosüsteemi toel," lisas Aaviksoo.

Kompromissilepingu jõustudes on Tieto Estonia riigile kompromissi summana tasunud 450 000 eurot ehk 270 000 eurot kompromissi jõustumisel ja 180 000 eurot tasuti mullu detsembris.

Pärast kompromissi sõlmimist teostab Tieto Estonia lisaks veel kriitilised tööd maksumusega 124 476 eurot, mis on vajalikud toetuste ja hüvitiste väljamaksete tagamiseks, ning tagab tarkvara hooldamise järgneva 12 kuu jooksul.

Algselt nõudis sotsiaalministeerium Tietolt leppetrahvi, mille suurus on 855 000 eurot.

"Ratsionaalse kompromissilepingu sõlmimine on parim lahendus kõikidele SKAIS2 osapooltele. Reedel allkirjastatud lepingu järgi jätkab Tieto Estonia SKAIS2 hooldustööde ning kriitiliste arendustega. Riik saab samas süsteemi arendamist uutel alustel jätkata," ütles Tieto Estonia juht Anneli Heinsoo.

Sotsiaalkindlustusamet otsustas augustis lõpetada aastaid kestnud ja suure mahuga IT-süsteemide arenduselepingu Soome tarkvaraettevõtte Tieto Eesti haruga, tuues peamiseks põhjuseks selle, et tähtaegadest ei peeta kinni ja vigu on palju. Tieto on seni lepingu täitmiselt riigilt saanud 5,2 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: