Kollektiivse vastutuse tume kardin ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Sildam.
Toomas Sildam. Autor/allikas: Scanpix

Taavi Rõivase ebapiisavad selgitused heidavad ebaõiglaselt halba varju kõigile Eesti äridelegatsiooni liikmetele, leiab ajakirjanik Toomas Sildam arvamusloos.

See on ebaaus.

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas, kes Malaisias käitus baaripeol juhuslikult kohtutud naisterahvaga nii, et see päädis meedias esitatud ahistamiskahtlusega, peidab end nüüd Eesti äridelegatsiooni selja taha.

"Vabandan äridelegatsiooni liidrina kogu delegatsiooni nimel kõigi nende inimeste ees, kes tundsid end halvasti Kuala Lumpuri peol toimunu pärast," ütles endine peaminister Rõivas esimeses kommentaaris Eesti Päevalehele.

Kui skandaal oli meedias suurelt kerima hakanud, saatis ta laiali selgituse, kus vabandas isiklikult ja samas uuesti kogu delegatsiooni poolt.

Nii konstrueerib Rõivas kollektiivse vastutuse, kui vabandab terve 34-liikmelise äridelegatsiooni nimel.

See võib küll tunduda hea suhtekorraldusliku käiguna, mis paar päeva enne kohalikke valimisi hägustab või täpsemalt varjab baaripeol ahistavalt käitunud konkreetsete inimeste konkreetset rolli. Üks tõusis järsult püsti ja lähedal seisnud täisrõivas naine kukkus vette. Teine valas naisvestluskaaslase nilbe kommentaari saatel joogiga üle. Kolmas tõmbas naisterahva tantsupõrandalt nurga taha, kiskus ta kleiti üles ja käperdas.

Konkreetsed inimesed, konkreetsed teod.

Rõivase kasutatud kollektiivse vastutuse tume kardin on alatu Eesti delegatsiooni asjasse mittepuutuvate liikmete, nende lähedaste ja võimalik, et ka klientide suhtes. See riivab neidki meie ärimehi, kes tolle visiidi ajal Malaisiasse ei läinudki, vaid piirdusid Singapuriga.

EAS-i endine juht Hanno Tomberg kirjutas näoraamatu postituses kümnesse, et juhtunu heidab praegu varju kõigile Eesti riigi poolt korraldatud rahvusvahelistele ärivisiitidele.

 Riigikogu aseesimees ja endine peaminister – kas seda te tahtsitegi?

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: