Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA ajaleht: NSA-st lahkub üha rohkem andekaid töötajaid

NSA juht admiral Mike Rogers USA kongressis tunnistusi andmas.
NSA juht admiral Mike Rogers USA kongressis tunnistusi andmas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ajaleht Washington Post kirjutab, et USA riiklik julgeoleku agentuur (NSA) on mures seoses asjaoluga, et üha rohkem nende eksperte on otsustanud lahkuda ja asuda tööle erasektorisse.

Peamiselt sidekanalite kaudu edastatavate andmete jälgimise ja küberluurega tegeleva NSA näol on tegu USA suurima luureandmeid koguva ametkonnaga ning ajude äravool sealt võib Ameerika Ühendriikide julgeolekut tõsiselt mõjutada - alates võitlusest Põhja-Korea ja Venemaa häkkeritega kuni terroristlike organisatsioonide nagu ISIS jälgimiseni, kirjutab leht.

Ajalehe andmetel on NSA töötajad - häkkerid, IT-insenerid ja andmekogumiseksperdid - üha rohkem pettunud ametkonna juhtimises ja struktuurimuudatustes ning alates 2015. aastast on töölt lahkunud mitusada ametnikku.

Kõige olulisem on just see, et lahkuvad kõige andekamad töötajad. Ühe endise ametniku sõnul võib praegust olukorda nimetada lausa "lahkumisepideemiaks".

Marylandi osariigis Fort Meade'is peakorterit omav NSA annab tööd umbes 21 000 inimesele.

NSA on varem avalikkuses palju kriitikat pälvinud, muuhulgas on heidetud ette seda, et ametkond annab tööd liiga suurele hulgale inimestele ja ka alltöövõtjatele ning see on omakorda toonud kaasa ka ulatuslikke lekkeid. NSA alltöövõtjana töötas näiteks ka hiljem Venemaale põgenenud Edward Snowden.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: