Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaspersky kaitses enda osa NSA andmete varastamises

Kaspersky Lab.
Kaspersky Lab. Autor/allikas: Vyacherslav Prokofyev/TASS/Scanpix

Viirusetõrjetarkvara tootja Kaspersky Lab vastas väidetele, et ettevõte võttis tahtlikult USA riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) töötaja arvutist salajase informatsiooniga dokumente.

 

Wall Street Journal kirjutas oktoobri alguses, et Vene häkkerid kasutasid Kaspersky tarkvara, et leida NSA töötaja koduarvutist salajasi dokumente, mille nad seejärel varastasid, vahendas BBC.

Hiljem tuli välja, et Kaspersky ise oli samuti dokumendid arvutist endale kopeerinud.

Ettevõtte teatel ei kopeeritud dokumente tahtlikult ning kõik salastatud dokumendid on hävitatud.

Kaspersky teatas, et ettevõtte teadlased uurisid Equation Groupi loodud pahavara. Equation Group on Kaspersky koodnimetus NSA-le. Muu hulgas uuriti ka Equationi tegevust arvutites, mis kasutavad Kaspersky tarkvara.

 

Ettevõte selgitas, et 2014. aasta 11. septembril avastas Kaspersky tarkvara ühes Baltimore'is asuvas koduarvutis Equation Groupi kasutatud pahavara versioone. Peagi pärast seda lülitas kasutaja Kaspersky Labi viirusetõrjeprogrammi välja ning laadis arvutisse piraattarkvara, mis oli nakatunud veel ühe pahavaraga.

Hiljem pandi Kaspersky tarkvara uuesti tööle, mis tuvastas arvutist 7zipi arhiivist nii Equationi kui ka teise pahavara. Dokumendid saadeti Kaspersky Labi, mis leidis nende hulgast Equationi tööriistu, lähtekoodi ja salastatud dokumendid. Ettevõtte asutaja ja tegevjuht Eugene Kaspersky andis seepeale korralduse salastatud andmete kustutamiseks ettevõtte süsteemidest ning mõne päeva jooksul seda ka tehti.

Kaspersky hoidis enda teatel alles ainult pahavara koodid, mis on vajalikud klientide kaitse parandamiseks.

Kaspersky pressiesindaja sõnul ei ole viiteid sellele, et leitud salastatud info oleks ettevõtte arvutivõrgust väljapoole läinud.

 

Wall Street Journal kirjutas oktoobris, et Vene valitsus on Kaspersky tarkvara kasutades luuranud USA valitsuse järele, mitte tingimata nii, et ettevõte ise sellest teadnud oleks.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: