Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elroni rongidel saab miljon kilomeetrit läbi sõidetud

Eesti Elron hankis uued rongid juba 2014. aastal.
Eesti Elron hankis uued rongid juba 2014. aastal. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viie aasta eest soetatud Elroni uued rongid on ettevõtte kinnitusel vaatamata rattapaaride kulumisele väga hästi vastu pidanud, kuigi osade läbisõit läheneb juba miljonile kilomeetrile.

Tänavu tuleb Elronil teostada suure läbisõidu tõttu pöördvankrite plaanipärased hooldustööd, samuti vahetada välja mootorite kütusepihusteid. Pihustite vahetamine on ette nähtud 15000 töötunni täitumisel.

"Rongide tehniline töökindlus on väga heal tasemel – 2017. aastal oli see 99,94 protsenti, mis on ka rahvusvahelises mõttes kõrge tase," ütles ERR-ile ettevõtte pressiesindaja Mariis Adamberg.

Korralised hooldused, mida rongid vajavad, jagunevad Adanbergi sõnul vastavalt rongi läbisõidule erineva kestuse ja keerukusastmega kategooriatesse. Keskmine ühe hoolduse kulu on 1100 eurot, rongi kohta aastas umbkaudu 14 700 eurot.

Adanberg ütles, et lisaks plaanipärastele hooldustele tuleb ette ka plaaniväliseid remonte – näiteks õnnetustega või mõnest muust põhjusest tingitud rikkeid.

Mullu kevadel tunnistas Elron, et esialgu rongidele allapandud rataste eluiga kujuneb tunduvalt lühemaks kui miljon kilomeetrit nagu esialgu loodeti. Nimelt on rattad valmistatud terasest, mis kulub Eesti oludes kiiremini kui oodati.

Elronil on kokku 38 rongi, mis sõidavad 356 rattapaaril. Neist enamus said mullu tugevamast terasest rattad.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: