Simson: jääolud pole võimaldanud Rukki kanali süvendamistöid ette võtta

Foto: ERR

Majandusminister Kadri Simson ütles, et seni pole jääolud merel võimaldanud süvendamistöid ette võtta, ja osutas Kristen Michali ministriaja vigadele.

Simsoni sõnul oleks pidanud Rukki kanalit süvendama juba 2016. aastal, kui majandusminister oli reformierakondlane Kristen Michal.

Majandusminister kinnitas, et 2018. aasta riigieelarves on Rukki kanali süvendustöödeks raha olemas ning tööd algavad eeldatavasti suve teises pooles. Tema sõnul ei ole neid töid varem võimalik teostada.

"Veeteede amet peale kõigi lubade saamist süvendustööd ka teostab. Minister lähtub sellistel spetsiifilistel töödel spetsialistide nõuannetest, mis tugineb sellele, et süvendustöid jääoludes teha ei ole mõistlik," selgitas Simson.

Simson on tema vastu algatatud petitsiooni valguses öenud, et näpuga tuleks näidata hoopis endise reformierakondlasest majandusministri Kristen Michali peale.

"Aastal 2016 otsustas Kristen Michal süvendamistöödest loobuda ja selle asemel tegi väikesemahulise töö. See oli umbes 40 000 eurot, millega põhimõtteliselt riisuti kanali põhi üle ja tõsteti välja mõned suuremad kivid," rääkis Simson. Praeguse valitsuse planeeritavad süvendustööd on sellest umbes kümme korda kallimad.

Kristen Michal ütleb aga, et toona tehtud tööd olid tõhusad. "Fakt on see, et eelmine kord me leidsime 24 tunni jooskul raha ning koostöös Hiiumaa maavalitsuega ja ettevõtjatega tegime ka süvenduse," meenutas Michal.

Küsimusele, mis süvendustöid hiljeme ei tehtud, vastas Michal: "Üldiselt on Kadri Simson minister ja minister peaks oma tööd tegema."

Endise ja praeguse majandusministri arusaam traalimis- ehk riisumismeetodi tõhususest lähevad lahku.

"Kui merevee tase langeb, siis tegelikult selle süvendamise traalimismeetodiga, mida me tegime, saime me kätte suurema sügavuse, kui täna on seatud eesmärgiks teise meetodiga," ütles Michal.

Kadri Simson rõhutas, et traalimine on põhja riisumine, aga süvendamine on põhja tühjaks tõstmine. "Iga kahe aasta tagant peetakse mõistlikuks süvendada. 2014. aastal seda tehti, oleks pidanud tegema ka 2016, aga selle asemel otsustati katsetada odavama lahendusega," kritiseeris Simson.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: