Veeteede ameti laev hakkab lähipäevil Rukki kanalit mõõdistama

Rohuküla sadam
Rohuküla sadam Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Veeteede ameti (VTA) mõõdistuskaater Kaja sõidab lähipäevil kui jääolud võimaldavad mõõdistama Rukki kanalit.

"Asi on selles, et Kaja sonari ehk kajaloodi andur on kallis ja õrn asi, see on vees ning seetõttu ei ole mõõdistust võimalik teha enne kui igasugune jää on piirkonnas uppunud või on tuul puhunud kanali piirkonna jäävabaks," ütles ERR-ile VTA nõunik Priit Põiklik.

Mõõdistus peab näitama, kas vall on tekkinud ja kas selle silumine traalimisega annaks leevendust.

Hiiu Leht kirjutas, et hoolimata sellest, et Rohukülas ja Rukki kanali lähistel on meri veel osaliselt jääs, võis seal nädalavahetusel juba töötamas näha OÜ Meremõõdukeskus mõõdistuspaati Lenne.

OÜ Meremõõdukeskus juhataja Peeter Ude aitas hiidlased hädast välja ka 2016. aasta sügisel, kui pärast nädalaid kestnud madalvett ja tõrkeid parvlaevaliikluses Rukki kanalisse tekkinud setetevalli traaliga madalamaks silus.

"Ka meile on laekunud informatsioon, et Rukki kanali kandis oli nädalavahetusel mõõdistuslaeva nähtud. Meie seal mõõdistamisi ei ole tellinud ega läbi viinud," ütles Põiklik.

OÜ Meremõõdukeskus on mõõdistustulemused edastanud ka VTA-le. "Kuna aga meie andmetel ei õnnestunud seal üle mõõta kogu kanalit, siis ei ole praegu arukas ka kommenteerida, mis võib kanalis olla minimaalne sügavus. Sellele saab vastata alles siis, kui oleme ise oma mõõdistuse läbi viinud."

VTA kavatseb Rukki kanali silumistöödega alustada võimalusel juba enne 1. maid. Süvendama hakatakse kanalit augustis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: