Madal veetase lõi ühenduse Hiiumaaga sassi

{{1522522740000 | amCalendar}}

Pühapäeval langes mereveetase taas piirini, mis katkestas paariks tunniks laevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel. TS Laevad taastas õhtuks ühenduse viisil, et Leiger sõidab Hiiumaa vahet Virtsu kaudu ja Tiiu teenindab vaid reisijaid ja üksikuid liinibusse jätkuvalt Rohukülast.

Kell 16 väljus Leiger Heltermaalt Virtsu ja samal ajal väljus Tiiu Rohukülast Heltermaale.

Kell 17.30 väljus Tiiu Heltermaalt Rohukülla, kuid pardale pääsevad ainult jalgsi reisijad ja liinibussid.

Tiiu väljub kell 19 Rohukülast Heltermaale, võttes peale reisijad, liinibussi ja mõned sõidukid, mis hetkel juba sadamas ootamas on.

Kell 20.30 väljub Tiiu Heltermaalt Rohukülla ja kell 22 tagasi Rohukülast Heltermaale. Reisidel kehtivad mahupiirangud.

Parvlaev Leiger väljub kell 19.20 Virtsust ja jõuab Heltermaale orienteeruvalt kell 22. Leigri edasine liiklemine sõltub meretasemest

Ettevõte palub reisijatel enne sadamasse minekut jälgida operatiivset infot praamid.ee veebilehel ja ettevõtte Facebookis.

Viimasel ajal on olnud liiklus Hiiumaa ja mandri vahel väga tundlik veetaseme kõikumisele, sest laevateel asuv Rukki kanal on setetega täitunud.

Rühm hiidlasi lõid petitsiooni, mille kohaselt on kanali süvendamata jätmine riiklik lohakus ja vastutama peaks minister.

Petitsiooni üks algatajatest Peep Lillemägi rääkis "Aktuaalsele kaamerale, et teema peab olema tähelepanu keskpunktis, sest hiidlastel on väga-väga tõsine mure.

"See mure mõjutab tegelikult Hiiumaa arengut ka pikemas perspektiivis. Hiiumaa elu algab praamiga ja lõpeb praamiga. Novembri alguses oli Rukki kanali sügavus kriitiline, kolme kuu jooksul ei tehtud mitte midagi ja selle eest peaks keegi vastutama," sõnas Lillemägi.

Lillemägi toonitas, et süvendamist takistav jää tekkis merele märksa hiljem kui tulid esimesed teated, et olukord Rukki kanalis on kriitiline.

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik nii kaugele ei lähe, et nõuaks ministri tagasiastumist, kuid temagi ütles, et majandusministeeriumi huvi hiidlastega suhelda on kesine, sest kutsed tulla kohapeale asja arutama on jäänud vastuseta.
 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: