Mässulised alustasid Ida-Ghouta viimasest vastupanukoldest lahkumist

Foto: AFP/Scanpix

Mässulised alustasid esmaspäeval evakueerumist Süüria Ida-Ghouta enklaavi viimasest vastupanukoldest, teatas riigitelevisioon päev pärast Venemaa teadet kokkuleppe saavutamisest.

"Douma linnast lahkus kaks bussi Jaish al-Islami terroristide ja nende pereliikmetega," teatas riigitelevisioon, lisades, et mässulised toimetatakse ülestõusnute kontrolli all olevasse Jarabuluse linna.

Venemaa teatas pühapäeval kokkuleppest Jaish al-Islami võitlejate lahkumiseks Doumast, lisades, et mässulised ei ole kokkulepet veel kinnitanud.

Vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas pühapäeval, et Bashar al-Assadi režiimi liitlase Venemaa vahendatud kokkulepe lubab Jaish al-Islami rühmituse võitlejail ja nende peredel, aga ka teistel tsiviilisikutel lahkuda Doumast Põhja-Süüriasse, Aleppo provintsi mässuliste kontrolli all olevatele aladele.

Veel ühe Doumat puudutava leppe kohaselt viidi pühapäeval läbi tsiviilisikute - sealhulgas haigete ja haavatute ning Faylaq al-Rahmani rühmituse pereliikmete - evakueerimine Idlibi suunas, teatas keskus.

Evakueerimislepe sõlmiti pärast Süüria režiimivägede laupäevast ähvardust teha Doumas ja selle ümbruses veel vastupanu osutavatele mässulistele "lõpp peale".

Vahetult enne seda teatas riigitelevisioon, et Ida-Ghouta enklaavi järelejäänud kahest mässuliste alast lõunapoolne on pärast viimase rühma opositsioonivõitlejate ja nende sugulaste lahkumist tühjendatud.

Mässuliste lõunapoolse sektori likvideerimisega oli alates pealetungi alustamisest 18. veebruaril valitsusvägede kätte langenud 95 protsenti Ida-Ghoutast, mille mässulised hõivasid 2012. aastal. Pealetungis on surma saanud üle 1600 tsiviilisiku.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: