Vabaühendus teatas lõplikust kokkuleppest Douma evakueerimiseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mässuliste käes olev Douma piirkond Damaskuse lähistel. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Süürias on jõutud lõplikule kokkuleppele mässuliste ja tsiviilisikute evakueerimiseks opositsiooni viimasest kantsist Damaskuse lähedal asuvas Ida-Ghouta piirkonnas, teatas pühapäeval vabaühendus.

Bashar al-Assadi režiimi liitlase Venemaa vahendatud kokkulepe lubab islamistliku Jaish al-Islami rühmituse võitlejail ja nende peredel, aga ka teistel tsiviilisikutel lahkuda Doumast Põhja-Süüriasse, Aleppo provintsi mässuliste kontrolli all olevatele aladele, märkis Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Lepe näeb ette ka Vene sõjaväepolitsei sisenemise Doumasse ja valitsusasutuste naasmise piirkonda, vahenas Londonis baseeruv keskus.

Režiimimeelne ajaleht Al-Watan kirjutas diplomaatilistele allikatele viidates, et Jaish al-Islam nõustus loovutama oma raskerelvad ja lahkuma.

Douma kokkuleppele eelnes kaks sarnast tehingut kahe Ida-Ghouta tasku osas, mille raames toimetati bussidega riigi loodeossa Idlibi provintsi ühtekokku 45 000 inimest.

Veel ühe Doumat puudutava leppe kohaselt on pühapäeval käimas tsivilistide -- sealhulgas haigete ja haavatute ning Faylaq al-Rahmani rühmituse pereliikmete -- evakueerimine Idlibi suunas, teatas keskus.

Riigitelevisiooni teatel hakkas pühapäeval Doumast lahkuma hulk "Faylaq al-Rahmani terroriste". Terroristideks nimetab riigimeedia kõiki mässajaid. Vaatluskeskuse andmeil lahkuvad üksnes võitlejate pereliikmed.

Režiim alustas brutaalset pealetungi Ida-Ghoutale 18. veebruaril ning on sestsaadik tagasi vallutanud 95 protsenti piirkonnast.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: