Süüria režiimi rünnakutes Ida-Ghoutale on hukkunud üle 900 inimese

Foto: AFP/Scanpix

Süüria valitsusvägede rünnakutes Ida-Ghouta enklaavile on alates 18. veebruarist surma saanud üle 900 tsiviilelaniku, ütlesid vaatlejad neljapäeval.

Ohvrite arv tõusis 905-ni neljapäeval pärast õhurünnakuid Zamalka linnale, kus hukkus seitse inimest, ütles vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Süüria valitsusväed ja nende liitlased alustasid 18. veebruaril õhu- ja suurtükirünnakuid Damaskuse lähistel asuva Ida-Ghouta mässulistelt tagasi vallutamiseks.

Nädal hiljem algas maavägede pealetung

Vaatluskeskus teatas kolmapäeval, et režiimiväed on vallutanud 50 protsenti enklaavist.

Punane Rist: abikonvoi Ida-Ghoutasse neljapäeval teele ei asu

Süüria Ida-Ghouta enklaavi suunduma pidanud abikonvoi neljapäeval teele ei asu, teatas Punane Rist.

"Tänasele plaanitud konvoi on edasi lükatud, kuna olukord kohapeal on pidevas muutumises, mis ei luba meil sellistes tingimustes operatsiooni läbi viia," ütles Rahvusvahelise Punase Risti Komitee (ICRC) pressiesindaja Ingy Sedky AFP-le.

ICRC, ÜRO ja Süüria Araabia Punase Poolkuu ühiskonvoi pidi neljapäeval abi toimetama Ida-Ghouta suurimasse linna Doumasse.

AFP-le kaastööd tegev reporter nägi neljapäeval abiveokeid Ida-Ghouta servas Wafideeni kontrollpunktis parkimas.

Tegemist on teise korraga sel nädalal, kui sõjategevus on sundinud hädavajalikud abioperatsioonid katkestama.

ÜRO on püüdnud toimetada humanitaarabi alates 2013. aastast piiramisrõngas olevas enklaavis sõja tõttu kannatavale 400 000 inimesele. Esimene ja seni viimane abikonvoi jõudis Ghoutasse esmaspäeval, kuid pidi suurtükitule tõttu oma lasti mahalaadimise katkestama ja enneaegselt piirkonnast lahkuma. Umbes pool ravimitest ja toidust jäi üle andmata ning ÜRO teatel eemaldasid Süüria võimud osa lastist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: