Saksa prokuratuur taotleb Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AP/Scanpix

Saksa prokuratuur teatas teisipäeval, et esitas kohtule taotluse märtsis vahistatud endise Kataloonia presidendi Carles Puigdemonti väljaandmiseks Hispaaniale.

"Schleswig-Holsteini liidumaa prokuratuur esitas liidumaa ülemkohtule taotluse endise Kataloonia presidendi Carles Puigdemonti väljaandmiseks," teatas prokuratuur avalduses.

Esialgu ei ole teada, millal kohus võimaliku väljaandmise kohta otsuse langetab.

Saksa politsei pidas Puigdemonti kinni 25. märtsil, kui ta oli pärast Soome külastamist saabunud autoga Taanist Saksamaale, et sõita tagasi Belgiasse, kus ta on elanud paguluses alates eelmise aasta oktoobrist.

Kaks päeva varem andis Hispaania kohtunik välja Euroopa vahistamisorderi Puigdemonti ja veel viie iseseisvuslaste juhi kinnivõtmiseks.

Neid süüdistatakse mässus, riigi raha väärkasutamises ning keskvõimu eiramises iseseisvusreferendumi korraldamisega.

Saksa kohtul on otsuse langetamiseks aega 60 päeva.

Saksa meedia teatel on väljaandmine Berliini jaoks keeruline küsimus, kuna mässamine, mille eest võib Hispaanias oodata kuni 30-aastane vanglakaristus, ei ole Saksamaal kuritegu.

Prokuratuur aga väitis avalduses, et "mässamine" sisaldab põhimõtteliselt üleskutset põhiseadusvastasele referendumile, seda hoolimata kaasneda võivatest vägivaldsetest rahutustest. See on aga Saksamaal karistatav riigireetmisena.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: