Puigdemont eitab võitlusest loobumist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kataloonia regionaalvalitsuse tagandatud president Carles Puigdemont 31. oktoobril pressikonverentsil Brüsselis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kataloonia endine president Carles Puigdemont eitas kolmepäeval otsust võitlusest loobuda, millele viitas avalikkuse ette jõudnud tekstisõnum, kus ta tunnistab Hispaania valitsuse võitu lahingus Kataloonia pärast.

Puigdemont ütles kolmapäeval Twitteris, et temagi on inimene ja ka tema kahtleb mõnikord. Ta lisas aga, et on president ning ei kavatse peitu pugeda ega tagasi astuda.

"Me jätkame," lubas ta.

Hispaania telekanal Telecinco näitas teisipäeval Puidgemonti sõnumit, mille too oli saatnud eraviisiliselt ühele Kataloonia seadusandjale. Selles ütleb ta, et "lahing on läbi", Madrid on võitnud ja liitlased on ta ohvriks toonud.

Kataloonia regionaalparlament lükkas teisipäeval määramata ajaks edasi istungi, millel saadikud pidid arutama Puigdemonti tagasivalimist.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy hoiatas teisipäeval Torrentit õiguslike tagajärgede eest, kui parlamendis toimub istung Puigdemonti uuesti ametisse valimiseks.

Hispaania konstitutsioonikohus otsustas, et Belgias eksiilis olevat Puigdemonti saab Kataloonia presidendiks valida vaid juhul, kui ta isiklikult viibib regionaalparlamendis selleks ette nähtud hääletusel.

Mõttekoda Economist Intelligence Unit (EIU) hoiatas kolmapäeval, et võib langetada Hispaania demokraatia taseme oma reitingutabelis "täielikult demokraatialt" "vigasele", tuues põhjuseks Madridi sammud Kataloonia kriisi ajal.

Hispaania punktisumma on veel üle 8,01, mis on "täieliku demokraatia" reitingu alampiiriks. Indeksi toimetaja Joan Hoey sõnul võivad Hispaania punktid sõltuvalt Madridi sammudest sel aastal veel langeda.

Samuti alandati Hispaania reitingut seoses Madridi poolt Kataloonia juhtivatele separatistidest poliitikutele esitatud mässusüüdistustega.

Demokraatiaindeksis on esimesel kohal Norra ja viimasel Põhja-Korea.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: