Rajoy kiitis Saksa valitsuse suhtumist Puigdemonti juhtumisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Hispaania peaminister Mariano Rajoy kiitis Saksamaa valitsust ja ütles, et Hispaania austab lõplikku otsust, mis Kataloonia liidri Carles Puigdemonti suhtes tehakse.

Saksa kohus otsustas eelmisel nädalal Puigdemonti kohtuprotsessi ajaks kautsjoni vastu vanglast, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kohtu teatel võib Puigdemonti Hispaaniale välja anda riigi raha kuritarvitamise süüdistuse raames, aga mitte Kataloonia iseseisvusreferendumi asjus, sest Saksamaa seadustes pole Hispaania võimude mässusüüdistusele sarnanevat sätet.

Saksa kohtu otsuse järel oldi mures, et see tekitab Saksamaa ja Hispaania suhetes pingeid, aga peaminister Rajoy hajutas need mured.

"Hispaania kohtunikud andsid välja üle-euroopalise määruse ja Saksamaa prokurör toetas seda. Saksa kohtunik tegi teistsuguse otsuse, mis pole veel lõplik, aga kui see lõplik otsus tuleb, siis me austame seda. Saksamaa valitsuse suhtumine on olnud tagasihoidlik, nad on öelnud, et ei taha sekkuda, ei taha anda valitsuse seisukohta, sest tegemist on juriidilise küsimusega ja valitsus ei tohikski seda kommenteerida. Minu meelest on Saksamaa valitsus käitunud nii nagu klassikalisele ja eesrindlikule Euroopa rahvale kohane," märkis Rajoy.

Saksa politsei pidas Puigdemonti kinni 25. märtsil, kui ta oli pärast Soome külastamist saabunud autoga Taanist Saksamaale, et sõita tagasi Belgiasse, kus ta on elanud paguluses alates eelmise aasta oktoobrist.

Kaks päeva varem andis Hispaania kohtunik välja Euroopa vahistamisorderi Puigdemonti ja veel viie iseseisvuslaste juhi kinnivõtmiseks. Neid süüdistatakse mässus, riigi raha väärkasutamises ja vastuolulise iseseisvusreferendumi korraldamise läbi Hispaania põhiseaduse eiramises.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: