Puigdemont lahkus pärast kautsjoni tasumist Saksa vanglast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1523014200000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

Kataloonia endine president Carles Puigdemont lahkus reedel Saksa vanglast, olles tasunud nõutud tagatisraha 75 000 eurot.

"Tänan kõiki abi ja solidaarsuse eest," ütles Puigdemont Neumünsteri vangla ees saksa keeles ajakirjanikele.

Saksa prokuratuur andis korralduse vabastada Kataloonia endine president Carles Puigdemont kohe vanglast, kui ta on tasunud 75 000 euro suuruse kautsjoni.

Seega võib Puidgemont Saksamaal vabalt ringi liikuda, kuni otsustatakse, kas ta antakse Hispaaniale välja.

Schleswig-Holsteini liidumaa prokuratuuri teatel andis Puidgemont aadressi, kus ta Saksamaal elama hakkab.

Endise Kataloonia presidendi advokaadid saabusid reede hommikul Neumünsteri vanglasse, kuid ei ole teada, millal Puidgemonil lahkuda lubatakse. Tema toetajad on kavandanud reedeks pressikonverentsi.

Saksa kohus otsustas neljapäeval esialgu keelduda Hispaania võimude taotlusest Puigdemonti väljaandmise kohta mässusüüdistuse alusel.

Saksa politsei pidas Puigdemonti kinni 25. märtsil, kui ta oli pärast Soome külastamist saabunud autoga Taanist Saksamaale, et sõita tagasi Belgiasse, kus ta on elanud paguluses alates eelmise aasta oktoobrist.

Puigdemont kutsub Madridi Katalooniaga dialoogi alustama

Puigdemont kutsus reedel Saksa vanglast lahkudes Hispaania võime piirkonna iseseisvuspüüdlustest tingitud konflikti lahendamiseks otsekohe kõnelusi alustama.

"Me oleme nõudnud dialoogi juba mitu aastat, kuid oleme saanud ainult vägivalda ja repressioone," ütles Puigdemont ajakirjanikele.

"Hispaania võimudel ei ole mingit õigustust vältimaks Kataloonia poliitiliste liidritega poliitilise dialoogi alustamist," lisas ta.

Puigdemont nõudis ka kõigi oma Kataloonia kolleegide vabastamist.

"Poliitvangid on Euroopale häbiks," ütles ta.

Hispaania valitsus: Puigdemont ei ole poliitilise tagakiusamise ohver

Hispaania valitsus eitab jahti Kataloonia endisele presidendile Carles Puigdemontile.

"Puigdemont ei ole poliitilise tagakiusamise ohver, ta on kohtumõistmise eest põgeneja," ütles Hispaania valitsuse pressiesindaja Íñigo Méndez de Vigo reedel Madridis iganädalasel pressikonverentsil.

Ta kinnitas, et valitsus austab Hispaania ja Saksa kohtu otsuseid ega sekku neisse.

Méndez de Vigo rõhutas, et Hispaania valitsus täitis oktoobrikuise seadusevastase iseseisvusreferendumi järel Kataloonia keskvalitsuse otsevõimule allutamisega oma kohust.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: