Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Boriss Nemtsovile pühendatud raamatu esitlus ja arutelu

{{1523954520000 | amCalendar}}
Poster Boriss Nemtsovi pildiga Londonis
Poster Boriss Nemtsovi pildiga Londonis Autor/allikas: Tim Ireland/AP/SCANPIX

Eesti Diplomaatide Kool koostöös Avatud Eesti Fondi ja H2020 UPTAKE (Uppsala, Tartu, Kenti Ülikool) konsortsiumiga korraldas Boriss Nemtsovile ja tema poliitilisele pärandile pühendatud raamatu esitluse, millele järgnes arutelu.

Raamatu "Boris Nemtsov and Russian Politics: Power and Resistance" (2018) uus, toimetatud trükk sisaldab paljude tunnustatud autorite ja uurijate artikleid, mis keskenduvad Nemtsovi isikule, tegudele ja vaadetele. Lisaks tema poliitilisele ja ühiskondliku tegevuse analüüsile avaneb pilt ka Nemtsovist kui erakordsest isiksusest. Raamatu eessõna autor on Boriss Nemtsovi tütar, ajakirjanik Žanna Nemtsova.

Raamatul ja selle ilmumisel on side ka Eestiga. Arutelus osalevad teose üks kahest kaastoimetajast, Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi külalisprofessor Andrey Makarychev; teine kaastoimetaja, Uppsala Ülikooli Vene ja Euraasia õpingute keskuse teadur Alexandra Yatsyuk; endine Eesti välisminister ning suursaadik Moskvas Marina Kaljurand ning ettevõtja, Ekspress Grupi asutaja Hans H. Luik. Modereerib politoloog, PhD Viljar Veebel. Arutelu ja ülekanne on inglise keeles.

Endine asepeaminister ja hilisem tuline Kremli kriitik Nemtsov tapeti 2015. aasta 27. veebruaril Moskvas Kremli vahetus läheduses Suurel Moskvoretski sillal.

Selle näol oli tegemist kõige kõrgema profiiliga poliitilise mõrvaga Venemaal alates president Vladimir Putini võimulepääsust 18 aastat tagasi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: