Klaas: arutame Ossinovski ettepanekut, kui haigekassa lisaraha leiab

Tartu linnapea Urmas Klaas.
Tartu linnapea Urmas Klaas. Autor/allikas: ERR

Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et haigla nõukogu on valmis kaaluma Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemistähtaja pikendamist, kui haigekassa selleks vahendid leiab.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teatas reedel, et Tartu Ülikooli Kliinikum (TÜK) on käitunud Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondi sulgedes kohaliku kogukonna suhtes sõnamurdlikult.

Põlva haigla aktsionäride leping, mis sõlmiti 2017. aasta detsembris, ütles muu hulgas, et haigla pakub sünnitusabi vähemalt aastani 2019, kuid haigla nõukogu otsustas sünnitusabi teenuse lõpetada oktoobrist 2018.

"Leian, et TÜK on käitunud kohaliku kogukonna suhtes sõnamurdlikult, kuna Põlva haigla nõukogu 13. märtsi otsuse kohaselt lõpetatakse sünnitusabi osutamine alates oktoobrist 2018. Sellega on sotsiaalministeeriumi hinnangul otseselt rikutud võrgustumise kokkulepet," märkis Ossinovski.

Urmas Klaas ütles ERR-i raadiouudistele, et põhimõtteliselt soovib minister üleminekuperioodi pikendada.

"Loomulikult on nõukogu valmis seda küsimust arutama. Aga selle tingimuseks on, et haigekassa peab leidma sel juhul lisarahastust, sest küsimus on eelkõige haigekassa lepingutes," sõnas Klaas.

Ossinovski ütles, et haigekassa otsa selles küsimuses vaadata ei saa, sest leping on haigekassal nii Põlvas kui Valgas aasta lõpuni.

"Tegemist on arvestusliku kuluga - nii palju, kui sünde vastu võetakse, nii palju makstakse. Rahastus, mis neile on lubatud, on olemas aasta lõpuni," ütles Ossinovski, kes küsis selle reedel ekstra haigekassa nõukogu käest üle.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: