Siili galerii: hambuni relvastatud mehed kaitseministeeriumi kaitsel

{{1525443600000 | amCalendar}}

Reedel harjutasid suurõppusel Siil osalevad politseinikud ja piirivalvurid koos kaitseliitlastega tähtsate objektide kaitset, kurjategijate tabamist, piiride tugevdamist ja avaliku korra tagamist.

Tallinnas kaitseministeeriumis toimus äkkrünnakuõppus, osaliselt oli liiklus suletud Kentmanni ja Sakala tänaval.

Kaitseliitlased ja politseinikud moodustasid ministeeriumi juurde turvakordoni.

"Siin täna me harjutame kaitseministeeriumi rünnakut. Ohus on kogu kaitseministeeriumi isikkooseis, erinevad saladused, mis siin majas on," kirjeldas PPA peadirektor Elmar Vaher "Aktuaalsele kaamerale".

"Üksused, mis siia tulevad, ei ole kiirreageerimisüksused, vaid põhilised maakaitseüksused. /.../ Nemad tagavad selle välisperimeetri, et kui kuulid hakkavad lendama, siis tagada ümbritseva keskkonna ohutus. Kaitseliitlased koos politseinikega moodustavad turvakordoni siia ümber," rääkis Kaitseliidu Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Toomas Väli.

Lisaks Tallinnale viiakse suurem operatsioon läbi veel Keilas. Linna piiril hakkavad reede õhtul kell 20 tööle kuus kontrollposti. Neid mehitavad liiklusjärelevalvet teostavad politseinikud ning kaitseliitlased. Kontrollpostid on töös kuni laupäeva kella 12.

Põhja prefektuuri kriisireguleerija Urmas Krull ütles, et kuigi tegu on õppusega, siis juhtide kainust ja dokumente kontrollitakse reaalselt. "Kui rikkuja tabatakse, siis järgneb ka menetlus."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: