Pühapäeval lõppes lisaõppekogunemine Okas 2018

Reservväelaste relvad, arhiivifoto.
Reservväelaste relvad, arhiivifoto. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Pühapäeva õhtul lahkformeeriti õhuväe Lennubaasis Ämaris 92. õhuseiredivisjoni kaitseüksuste reservväelased, kelle valitsus kutsus teenistusse 3. mail.

Lisaõppekogunemise Okas 2018 lõpurivistusel tänas kaitseminister Jüri Luik reservväelasi valmiduse eest osaleda riigikaitses nii lühikese etteteatamisega, teatas kaitseväe peastaap.

"Reservväelaste najal seisab meie riigikaitse ning te olete meile väga olulised. Aitäh, et tulite ja olite valmis," ütles Luik.

Kahele kiireimale õppekogunemise kutsele reageerinud reservväelasele, kes saabusid mõne tunni jooksul pärast kutse edastamist, andis kaitseminister oma meenemündi.

Kaitseminister Luik tänas samuti kõiki õhuväe tegevväelasi Okas 2018 kordamineku eest.

Lisaõppekogunemisel osalenud reservväelastest formeeriti radarpostide kaitseüksused, harjutati koostegevust, rännakut ja radarposti kaitset.

Eesti valitsus otsustas 3. mai istungil kutsuda suurõppuse Siil raames 3.-6. maini lisaõppekogunemisele Okas 2018 õhuseiredivisjoni reservväelased.

Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsuti lisaõppekogunemisele 92. õhuseiredivisjoni reservüksuste koosseisu arvatud reservväelased, sealhulgas üksuse mobilisatsioonireservi määratud reservväelased.

Lisaõppekogunemise Okas 2018 eesmärk oli kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemise ja lahinguvalmiduse kontrollini.

Lisaõppekogunemine korraldati kolmandat korda, õppus oli harjutava iseloomuga, vahetu julgeolekuoht Eestile puudub. Kaitseväe ülesanne on tagada, et riik oleks valmis kõikideks olukordadeks, ka nendeks, mille realiseerumise tõenäosus on väike.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: