Välkõppekogunemisele tuli kohale veidi üle kolmandiku kutsututest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reservväelased kogunesid Jõhvi linnakusse, et osaleda välkõppekogunemisel. Autor/allikas: Sergei Stepanov

Suurõppuse Siil raames kutsuti neljapäeval lisaõppekogunemisele Okas 223 reservväelast, neist tuli reede hommikuse seisuga kohale 80 ning põhjusega vabastati 56 reservväelast.

Valitsus otsustas neljapäeval kutsuda 92. õhuseiredivisjoni reservüksuste koosseisu arvatud 223 reservväelast suurõppuse Siil ajal toimuvale lisaõppekogunemisele Okas.

Kutsutud 223 reservväelasest tuli reede hommiku seisuga lisaõppekogunemisele 80 reservväelast 92. õhuseiredivisjonist, kaitseväeteenistuse seaduse alusel ja ülema kaalutletud otsusega vabastati lisaõppekogunemisest erinevatel põhjustel 56 reservväelast.

Kaitseliidu pressiesindaja sõnul olid kutse saanute seas ametikohale määratud reservväelased ja mobilisatsiooni reserv ehk ülekate. Ta selgitas, et kõik kaitseväe reservüksused on komplekteeritud mobilisatsioonireserviga.

"Lisaõppekogunemine on oma eesmärgi täitnud, sest formeeritud on kolme radarposti kaitseüksused," sõnas Kaitseliidu pressiesindaja. "Lisaõppekogunemisele tulnud reservväelastest ja tegevväelastest formeeritud üksus on alustanud väljaõppega ning valmistub järgnevate ülesannete täitmiseks."

Kohale ilmumata ja endast teatamata jätnud reservväelaste osas täpsustatakse eemaloleku põhjused ning põhjuseta ilmumata jäänud reservväelaste suhtes algatab kaitsevägi väärteomenetluse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: