Leht: Reformierakonnas läheb valimisnimekirjas kohtade jagamine pingeliseks

Keit Pentus-Rosimannus.
Keit Pentus-Rosimannus. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Suurimas opositsioonierakonnas Reformierakonnas pole riigikogu valimisnimekirjade kohti veel ametlikult jagama hakatud, kuid mõnede tundlike piirkondade puhul on vastuolud juba õhus, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Huvitav on see, kus kandideerib või pannakse kandideerima endine Reformierakonna esimees Hanno Pevkur. Sügisel toimunud kohalikel valimistel kandideeris ta Mustamäel, kogudes 3590 häält. Küsimus on, kas Nõmme-Mustamäe esinumbriks saab Pevkur või seda piirkonda oma kantsiks pidanud Urmas Paet, kes kohalikel valimistel kogus Nõmmel 3391 häält ning möödunud riigikogu valimistel 7868 häält," küsib ajaleht.

Kui mõelda erakonna uue juhi Kaja Kallase lausele, et ta eelistaks näha rohkem naisi, siis võiks Nõmmele-Mustamäele paigutada ka Maris Lauri.

Veel on ajalehe hinnangul huvitav, kas kandideerima tuuakse Siim Kallas. Kuna ta tütar Kaja tõttu Harju- ja Raplamaal kandideerida ei saa, siis erakonna huvides oleks kõige parem paigutada ta Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumbriks. Kaja Kallas tegi kohalikel valimistel Kristiines hea tulemuse (3551 häält) ning perekonnanimi võiks hästi toimida. "See tekitaks aga suure sisemise konflikti, sest mis saaks siis Kristen Michalist, kelle valimisringkond see on?"

Tõenäoliselt saab kõige intrigeerivam olema see, kes on Reformierakonna esinumber Kesklinna-Pirita-Lasnamäe valimisringkonnas. "Loogiline [oleks] näha piirkonna esinumbrina Keit Pentus-Rosimannust. /.../ Pentus-Rosimannuse selles piirkonnas esinumbriks panemisega ei lepiks mingil juhul Taavi Rõivas, kes kohalikel valimistel tegi kesklinna piirkonnas oma skandaalidest hoolimata väga hea tulemuse, kogudes 4130 häält."

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: