Taavi Rõivas ei pruugi Tallinnas kesklinnas kandideerida

{{1537528860000 | amCalendar}}
Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Endine Reformierakonna esimees Taavi Rõivas ei pruugi riigikogu valimistel kandideerida Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas, nagu ta ise soovinud on.

Rõivas ütles ERR-ile maikuus, et plaanib kandideerida just Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas.

"Mis puudutab minu kandideerimise piirkonda, siis pole saladust, et ka sellest on juttu olnud tegekult juba päris ammu. Minu plaan on kandideerida samas piirkonnas, kus ma kandideerisin ka kohalikel valimistel, ehk Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita," rääkis Rõivas.

Rõivase sõnul on eesmärgiks tuua Reformierakonnale selles ringkonnas kolm mandaati.

ERR-i andmetel on Rõivasele pakutud ka Lääne-Viru esinumbri kohta. Erakonna peasekretär Kert Valdaru seda otseselt ei kinnita, aga ei lükka ka ümber.

"Reformierakonnas on valimisnimekirja moodustamiseks loodud toimkond, mille töö praegu käib. Eesmärk on panna kokku nimekiri, mis oleks tugev üle Eesti. Kuni nimekirjatoimkond pole oma tööd lõpetanud, ei saa ühegi inimese kohta kindlalt väita, millises 12st ringkonnas ta kandideerib. Valimisnimekirja kinnitab erakonna üldkogu jaanuaris. Kandidaadid on meile teada andnud, kus nad soovivad kandideerida ja püüame neid soove loomulikult võimalusel arvestada, aga fakt on, et Reformierakonnal on pikk pink pädevaid poliitikuid ja meie esimene eesmärk on võimalikult tugev nimekiri kõigis ringkondades." ütles Valdaru.

Tema sõnul võib juhtuda, et Rõivas kandideerib ükskõik millises 12st valimisringkonnast.

Valdaru märkis, et erakonnas on töö valimisnimekirjadega pooleli ja midagi kindlat välja öelda ei saa.

ERR-i andmetel oleks Reformierakonna tellitud uuringu põhjal kõige populaarsem kandidaat valimisringkonnas number 2 (Tallinna kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosad) Siim Kallas. Valdaru sõnul ei saa kellegi esinumbriks seadmisel arvestada vaid kandidaadi populaarsust, vaid nimekirja dünaamikat tervikuna. Seega ei saa tema sõnul kinnitada, et Kallast just kesklinnas kandideerima tahetakse panna.

Taavi Rõivas ERR-ile reedel teemat kommenteerida ei soovinud.

ERR küsis ka Siim Kallaselt tema valmistel osalemise plaanide kohta. "Ei ole mingeid selgeid plaane. Kui vaja on erakonnal, siis loomulikult ma kandideerin, aga kus, seda on veel vara öelda," ütles Kallas.

Ka Euroopa Parlamenti kandideerimise kohta ei osanud Kallas samuti veel midagi konkreetset öelda. "See on ka lahtine küsimus, ma ei ole ise ka veel otsustanud. Ei suuda otsustada," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: