Andrus Ansip riigikogu valimistel ei kandideeri

Andrus Ansip.
Andrus Ansip. Autor/allikas: Raigo Pajula

Euroopa komisjoni asepresident ja digivolinik Andrus Ansip (Reformierakond) tuleva aasta riigikogu valimistel kandideerida ei kavatse.

Möödunud nädalavahetuse Vikerraadio saates  "Samost ja Ruussaar" pakkusid saates osalenud ajakirjanikud, et Ansip võib järgmistel riigikogu valimistel kandideerida. Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles ERR-ile, et Ansipi kandideerimise kohta tuleb küsida tema enda käest.

Aafrikas viibivat Ansipit ei õnnestunud ERR-il küll tabada, kuid tema nõunik Hanna Hinrikus ütles: "Riigikogu valimistel härra Ansip kindlasti ei kandideeri."

Reformierakonna peasekretäri Kert Valdaru sõnul pole Ansip erakonnale veel märku andnud, kas ta kavatseb kandideerida või mitte. "Täna ei ole veel seisukohta, kas ta kandideerib või mitte," sõnas ta.

Kui Ansip riigikogu valimistel (3. märtsil 2019) ei kandideeri, on tõenäoline, et ta kandideerib Euroopa Parlamendi valimistel, mis toimuvad 23.-26. maini 2019.

Reformierakonnas käib valimisprogrammi koostamine

Kaja Kallase sõnul kandideerib riigikogu valimistel Reformierakonna ridades kindlasti uusi inimesi, aga nende nimesid on veel vara avalikustada. Praegu käivad erakonnas erinevad koosolekud programmi koostamiseks.

"Meil on pidevalt programmi koosolekud. Kõigepealt on ideede kogumise koosolekud maakondades ja erinevate teemavaldkondade lõikes. Ja siis on meil enda programmi meeskonna arutelu nende ideede üle teema-põhiselt. Alles reedel oli üks kolmetunnine koosolek. Ühesõnaga meil töö käib," sõnas Kallas.

Kallas lisas, et lõplik Reformierakonna valimisprogrammi kinnitamine on plaanitud detsembris või jaanuaris.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: