Reformierakond vahetab Kert Valdaru peasekretäri kohalt välja

Kert Valdaru
Kert Valdaru Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Pool aastat Reformierakonna peasekretär olnud Kert Valdaru astub ametist tagasi ning kandideerib riigikogu valimistel. Partei uueks peasekretäriks saab Erkki Keldo.

Kert Valdaru teatas pühapäeval erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et kandideerib kevadel riigikogu valimistel.

"Ka mina olen Kajaga arutanud, kuidas saaksin valimisteni jäänud aja jooksul ehk kõige tulisemal valimisperioodil erakonna edusse enim panustada ning leidsime üheskoos, et peaksin ka ise kandideerima riigikogu valimistel," kirjutas ta.

"Pean meie programmi Eestile parimaks ja soovin selle elluviimises riigikogu liikmena kaasa lüüa, seetõttu tahan isiklikult pühenduda valimiskampaaniale. Olen elanud juba enne hipsterite aega hubases, rassi- ja klassivihast vabas Kalamajas. Seetõttu soovin kandideerida oma kodulinnas Tallinnas Haabersti, Kristiine  ja Põhja-Tallinna ringkonnas," lisas ta.

Valdaru tõdes, et valimistel kandideerimise kõrvalt on keeruline keskenduda peasekretäri ametile. 

"Seetõttu arutades Kajaga olukorda, leidsime ühiselt, et annan erakonna igapäevase juhtimise üle meie meeskonnaliikmele. Kaja on saanud nõusoleku võtta enda kanda peasekretäri kohused meie liikmelt Erkki Keldolt, kelle suhtes ta ka juhatuselt mandaati küsib," selgitas Valdaru.

Valdaru ise jätkab partei riigikogu fraktsioonis nõunikuna ja programmitoimkonna koordinaatorina, osaleb muu hulgas valimisprogrammi koostamisel ja selle tutvustamisel.

Kert Valdaru kinnitati peasekretäriks selle aasta aprillis Reformierakonna üldkogul, kus Kaja Kallas valiti erakonna esimeheks.

Valdaru pakkus peasekretäriks Kaja Kallas ise. "Viimastel aastatel oleme tihedalt suhelnud rände teemadel, kus teda võib pidada eksperdiks. Ta on olnud ka meie programmi ja valimisplatvormi koostajate hulgas. Mul on hea meel, et selline kirega inimene on nõus tulema meie meeskonda," põhjendas Kallas kevadel.

Kert Valdaru on varem töötanud aastaid riigiametnikuna ja peamiselt tegelenud rändepoliitikaga. Hiljem töötas ta täiendusõppe keskuse juhi ja rändeeksperdina sisekaitseakadeemias. Alates 2017. aasta aprillist oli ta Astangu kutserehabilitatsiooni keskuse juht. Äriregistri kohaselt on Valdaru Reformierakonna liige alates 2014. aasta veebruarist.

Reformierakonna uueks peasekretäriks saab Erkki Keldo

Reformierakonna esimees Kaja Kallas teeb kolmapäeval erakonna juhatusele ettepaneku nimetada peasekretäri ametisse riigikogu aseesmehe nõunik Erkki Keldo.

"Enam kui 12 000 liikmega Reformierakonna igapäevane juhtimine on küll aukartustäratav väljakutse, aga võtan selle ameti vastu kindlameelselt, kuna meil on olemas hästitoimiv meeskond," kommenteeris Erkki Keldo.

"Kogu meie tiimi lähiaja töö märksõnaks number üks on tulevase aasta riigikogu ja europarlamendi valimised, millel pakume Eesti inimestele võimalust anda oma hääl parema tuleviku nimel," lisas ta.

Erkki Keldo (27) on Reformierakonna liige alates 2012. aastast. Põltsamaalt pärit Keldo on varem töötanud Reformierakonna kampaanianõunikuna, erakonna arendusdivisjonis ja erakonna riigikogu fraktsiooni nõunikuna. Hetkel töötab ta riigikogu aseesimehe büroos nõunikuna.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: