Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Powerhouse jätkab Tartu Ülikooli kliinikumi nõustamist

Tartu ülikooli kliinikum.
Tartu ülikooli kliinikum. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Suhtekorraldusfirma Powerhouse jätkab Tartu Ülikooli kliinikumi nõustamist. Ettevõtte endine juht ja praegune riigihalduse minister Janek Mäggi on end ettevõtte tegevustest taandanud.

Powerhouse´i Lõuna-Eesti büroo juht Nils Niitra selgitas ERR-ile, et Powerhouse nõustab kliinikumi peaasjalikult seoses haiglate sünnitusosakondade sulgemisega.

"Kuna oli teada, et haigekassa lõpetab nendelt Lõuna-Eesti haiglatelt, mis on Tartu ülikooli kliinikumiga võrgustunud, sünnitusteenuse tellimise, siis oli kliinikum väga keerulises olukorras ja ta vajas professionaalset abi, et kuidas seda adekvaatselt ja ausalt inimestele kommunikeerida. Minu arvates on see täiesti aus kommunikatsioon, mida me oleme aidanud Tartu Ülikooli kliinikumil seoses nende sünnitusosakondade sulgemise temaatikaga teha," rääkis Niitra.

Niitra rõhutas, et kuna Eestis tegeleb haiglatega sotsiaalministeerium, siis Mäggi riigihalduse ministrina ei puutu kuidagi selle valdkonnaga kokku. Samuti ei anna Niitra sõnul Mäggi Powerhouse´i töötajatele mingit suhtekorralduslikku nõu.

"Ma arvan, et riigihalduse ministri amet ei võimaldakski kuidagi Janek Mäggil tegeleda suhtekorraldusbüroo juhtimisega. Meil on selleks palgatud uus tegevjuht. Janek Mäggi lahkumisega õpime me kõik ise ujuma," rääkis Niitra.

Janek Mäggi asemel juhib Powerhouse´i nüüd Taivo Paju. Mäggi on aga endiselt ettevõtte omanikeringis. Pool Powerhouse´ist kuulub Mäggile ja pool Mäggi abikaasale.

Janek Mäggi ütles vahetult enne ministriametisse astumist "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus, et Eestis saab sünnitada vajadusel ka põllu peal. Sellega valis tulevane minister kriitikute arvates selgelt poole jätkates Tartu Ülikooli kliinikumi huvide kaitsmist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: