Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Põlva haigla sünnitusosakond jätkab 2019. aasta lõpuni

Foto: Wikimedia/Nevit Dilmen

Põlva haigla nõukogu esitas valitsusele taotluse katta Põlva haigla sünnitusteenuse osutamisest tekkivat kahjumit tänavu 200 000 euroga ja kui palve rahuldatakse, jätkab sünnitusosakond Põlvas nii sel kui ka tuleval aastal.

Põlva haigla nõukogu esimehe Mart Einasto sõnul kohtus ta nii Põlva vallavolikogu esindajate kui vallavanem Georg Pelisaarega (Keskerakond) ning jõuti kokkuleppeni, et sünnitusosakond jätkab järgmise aasta lõpuni.

Vallavalitsus toimetab Einasto sõnul aktiivselt selle nimel, et haigla saaks ka järgmisel aastal 200 000 eurot lisaraha. "Järgmise aasta rahastus on veel lahtine, aga omavalitsus on kinnitanud, et nad leiavad vajamineva raha igal juhul."

Rahataotlus valitsusele põhineb Einasto kinnitusel varasematel läbirääkimistel peaminister Jüri Ratase (Keskerakond) ja maaeluminister Tarmo Tammega (Põlva taustaga keskerakondlane), kes on kinnitanud soovi toetada Kagu-Eesti haiglaid.

Kui valitsus haigla taotluse rahuldab, suunatakse see raha osaliselt ka Põlva haigla erakorralise meditsiini osakonna nüüdisajastamisse. Üksiti saavad haigla ja ka Põlva maakonna naised Einasto kinnitusel pika üleminekuperioodi, mis aitab neil kohaneda sünnitusosakonna tõenäolise sulgemisega ületulevast aastast.

Tänavuse aasta kahjumi kate 200 000 eurot tuleb vallavanem Pelisaare kinnitusel loodetavasti valitsuselt, tuleval aastal pingutab vald koos haiglaga selle nimel, et saada veel 200 000 eurot sünnitusosakonna jätkamiseks kuni detsembri lõpuni. "See, kust raha tuleb, on veel lahtine – kaalume erinevaid variante. Loodame saada tuge tuleval aastal käivituvast Kagu-Eesti programmist ja loodame, et selle otsuse taga on kõik kolm Põlvamaa omavalitsust."

Pärast 2019. aastat on aga Pelisaare sõnul tõesti võimalik, et sünnitusosakond lõpetab siis tegevuse.

15. märtsil sai avalikuks haigekassa otsus sulgeda tänavu oktoobrist Põlva haigla sünnitusosakond, sama otsus tehti ka Valga haigla sünnitusosakonna kohta, juhul kui nende nõukogu selle heaks kiidab. Otsus tekitas kohalikes kogukondades ägedat kriitikat.

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) teatas mai alguses, et Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondade ootamatu sulgemine on erakorraline olukord, mille muutmiseks oleks võimalik raha eraldada valitsuse reservist. Kas ja kui palju valitsuselt raha küsida, pidid otsustama haiglate nõukogud. Valga haigla teatas sulgemisest juba varem.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: