Simson ühistranspordi määrust eranditeks muutma ei hakka

Foto: ERR

Kui mõni vald või maakond tahab teha ainult oma piirkonna elanikele ühistranspordis eagrupiti piletihinna erandeid, siis tuleb see neil oma taskust kinni maksta, ütles majandusminister Kadri Simson.

"Soodustus ei saa olla ainult ühe valla või linna elanikule, siis peab see soodustus kõigile olema," ütles Simson valitsuse pressikonverentsil ERR-i küsimusele vastates.

"Kui mõni vald tahab teha soodustusi ainult sissekirjutuse alusel, siis seda saab teha omavahenditest. Sotsiaalmajanduslikud erisused on ühistranspordiseaduses vedajale ühistranspordi seaduse paragrahvist 38 lubatud. Näiteks Elron kasutab neid," lisas minister.

Simson on jätkuvalt veendumusel, et tegelikult ei ole ühelgi maakonnal põhjust piletihinda kehtestada, sest tänase liinivõrguga saaks juulist jätkata nii, et kõik kulud kannaks riigieelarve. Lisaks on valitsus ette näinud raha liinide tihendamiseks.

Simson rõhutas, et määrus ei ole ära võtnud ühtegi võimalust, mis seni kehtis. "Määrusel ei ole midagi puudu, mis takistaks ühistranspordikeskustel teha neile sobivat otsust."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: