Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ühistranspordikeskused ei taha juulist tasuta transporti kehtestada

{{1525773480000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Ühistranspordikeskuste ja Saaremaa ning Hiiumaa valla ning Tartu linna esindajad tegid ettepaneku tasuta ühistranspordi rakendamise tähtaeg kolme kuu võrra edasi lükata.

Ühistranspordikeskuste esindajad jõudsid teisipäevasel kohtumisel seisukohale, et tasuta ühistranspordi rakendamisega seotud muudatusi ei ole võimalik rakendada piisavalt kiiresti, et olla valmis seni seatud tähtajaks 1. juulil, kirjutavad ühistranspordikeskused pöördumises majandusminister Kadri Simsoni ja maanteeameti peadirektor Priit Sauki poole.

Keskuste teatel on lisaraha suunamine ühistranspordi arendamisse väga vajalik, kuid keskustele tuleb anda sisuline otsustusõigus nii piletihindade kehtestamisel, soodustuste rakendamisel kui ka liinivõrgu ümberkorraldamisel ja tihendamisel.

Pöördumises teevad ühistranspordikeskused ettepaneku lükata piletihinna määramise tähtaegu vähemalt kolme kuu võrra edasi ning enne seda viia määrusesse sisse muudatused, mis võimaldavad keskustel rakendada paindlikke piletihindu ja soodustusi.

Kuni uue süsteemi rakendamiseni soovivad ühistranspordikeskused rakendada seni kehtivaid hindu ja soodustusi.

Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda.

Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad jäävad osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Simson: mitmed nõudmised on täidetud

Kadri Simson ütles pressiteate vahendusel, et ühistranspordikeskuste pöördumises on esitatud mitmeid nõudmisi, mis on juba täidetud.

Ta rõhutas, et olemasolev määrus annab kõikidele ühistranspordikeskustele võimaluse jätkata tänase süsteemi ja soodustustega. Kui keskused küsivad võimalust jätkata vähemalt esialgu tänase süsteemiga, siis see on lubatud.

"Kui keskustel on soov jätkata kolm kuud tänase süsteemiga, siis see on nende valik. Mingeid tänaseid võimalusi määrus ära ei kaota," sõnas minister.

Kuna ühistranspordikeskused nõuavad oma kirjas otsustusõigust piletihindade kehtestamisel, tuletas Simson meelde, et varasemalt on maakonnas kehtestatud hinda pidanud maanteeametile põhjendama maavalitsused, nüüd on sama ülesanne kohalikul ühistranspordikeskusel.

"Uus määrus ei muuda vajadust piirkondadel maanteeametile hinda põhjendada. Ainuisikulist õigust kehtestada bussipileti hind ei saa ühistranspordikeskustel olema ka tulevikus," lisas Simson.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: