Ka Lääne-Virumaa omavalitsused on tasuta ühistranspordi vastu

Bussid.
Bussid. Autor/allikas: ERR

Ka Lääne-Viru omavalitsuste liidu juhatus ei toeta avaliku teenindamise lepingu alusel korraldatava maakondliku ühistranspordi tasuta juurutamise võimalust majandus määruses välja pakutud kujul.

Põhjuseks nimetas omavalitsusliit selle, et puuduvad vastused nende
esitatud seisukohtadele ja on teostamata eelnimetatud määruse mõjude uuringud.

"Tuleks kaaluda tasuta bussitranspordi mõju raudteel toimuvale reisijateveole, mis omab Lääne-Virumaa ühistranspordis olulist kohta. Ühistranspordivõrku tuleb käsitleda tervikuna. Riigi doteeritavate rongiliinidega paralleelselt toimuv tasuta bussitransport tähendaks raudteetranspordi ebavõrdset kohtlemist, vähendades rongisõitjate arvu. Teostamata on uuringud riiklikul tasandil selgitamaks välja tegelikud ühistranspordi kitsaskohad," põhjendas Lääne-Virumaa omavalitsusliit oma vastuseisu.

Maakondlik ühistranspordivõrk omavalitsusliidu hinnagul kommertsliinide majandustegevuse probleeme ei lahenda. "Puudub selgus, kuidas saavad ühistranspordi teenustega kaetud maakonna väiksemad linnad ja
asulad. Näiteks Väike-Maarjast ei lähe otse bussi Tallinnasse, enamus reisijatest kasutab rongi - Rakke, Kiltsi või Tamsalu jaamadest. Kaaluda tuleb tasuta ühistransporditeenuse kasutusele võtmise asemel ühistranspordi
piletisüsteemi integreerimist kaasaegseks ja kasutajasõbralikuks."

Tasuta ühistranspordi korraldusele majandusminister Kadri Simsoni pakutud kujul on "ei" öelnud ka Harjumaa, Raplamaa ja Pärnumaa omavalitsute liidud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: