Maakondlikel bussiliinidel koheldakse dotatsiooni jagamisel kõiki võrdselt

Foto: ERR

Koalitsioon jõudis kokkuleppele, et tasuta ühistranspordi korraldamisel jääb ostustusvabadus kohalikele omavalitsustele ja ühistranspordikeskustele. Maakondlikel liinidel dotatsiooni jagamisel koheldakse olenemate piletihinnast või soodustusest kõiki võrdselt.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et sellel nädalal toimunud koalitsioonijuhtide kohtumistel lepiti kokku, et ühistranspordikeskustel ei vähendata dotatsiooni piletitulu võrra, kui nad rakendavad tasulist ühistransporti.

Majandusminister Kadri Simsoni senise määruse ja maanteeameti kirja järgi võisid keskused piletihindade mittelangetamisel jääda osaliselt toetusest ilma. Piletite säilimisel oleks pidanud need maksma kõigile ühepalju. Nüüd otsustasid koalitsioonijuhid, et ka kogutud piletitulu jääb ühistranspordikeskusele ja ka sõitjategruppide soodustused on lubatud.

"Kas nad ostustavad nii, et pensionäridel on tasuta sõit või et õpilastel on tasuta sõit või et lasterikastel peredel on tasuta sõit, millistele sihtgruppidele nad tasuta ühistransporti rakendavad, see on nende endi otsustada. Ja saamata jäänud piletitulu osas riik doteerib neid täpselt samamoodi kui teisi piirkondi, kus otsustatakse rakendada tasuta ühistransporti kõigile," selgitas Seeder.

Kokkuvõttes eeldasid muudatused aga Keskerakonna koalitsioonipartnerite IRL-i ja sotsiaaldemokraatide kõige suuremat soovi, et maakondliku bussiliikuse korraldamisel peab andma ühistranspordikeskustele ja omavalitsustele suurema tegevus- ja otsustusvabaduse.

¤W1 75 ]] C2.5 G 0 [[
#MIN
JAANUS MARRANDI
riigikogu majanduskomisjoni liige, SDE
"See on igal juhul samm õigemaks suunas ja mõistlik tänapäevane süsteem on tegelikult ikkagi paindlik süsteem, kus on võimalik teha. See on ka loomulik, et tehakse teatud erisusi pensionäridele, kooliõpilastele ja otsustamise koht peaks ikkagi suures osas olema omavalitsuste käes ja ka siis ühistranspordikeskustes," kommenteeris riigikogu majanduskomisjoni liige Jaanus Marrandi (SDE).

Kadri Simsoni puhkuse tõttu ei õnnestunud "Aktuaalsel kaameral" ministrilt kommentaari saada. Kuna teema on Simsoni pädevuses, ei soovinud ka teised Keskerakonna juhid muudatusi kommenteerida.

Maanteeamet on mitmel puhul kinnitanud, et sõitjatele erisuste tegemine eeldaks vähemalt määruse muutmist.

"Mina ise arvan, et selle kokkuleppe rakendamiseks ei ole vaja määrust muuta, rääkimata seadusemuudatusest," ütles Seeder.

Ühistranspordikeskused peavad oma seisukohad tasuta bussiliikluse osas esitama maanteeametile järgmisel nädalal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: