Jõgevamaa otsustas kehtestada tasuta ühistranspordi

Jõgeva bussijaam.
Jõgeva bussijaam. Autor/allikas: ERR

Jõgevamaa Ühistranspordikeskus otsustas reedesel üldkoosolekul alates 1. juulist kehtestada tasuta ühistranspordi maakondlikel bussiliinidel.

Omavalitsusjuhtide otsus oli kehtestada nullmääraga piletihind, ütles Jõgevamaa ÜTK juhatuse liige Heldur Lääne BNS-ile.

Lääne sõnul ei takista tasuta bussiliiklus Jõgevamaal teiste transpordiliikide turgu. "Meil ei ole selliseid kaugliine ega ka rongiliiklust takistamas, meie juures saab seda lubada," märkis ta. Tasuta ühistranspordist on seni loobunud näiteks Raplamaa ühistranspordikeskus, kuna soovivad nii bussi- kui rongiliinidele ühist piletisüsteemi.

"Juttu oli kindlasti ka teede olukorrast, liinide tihendamisest ja nii edasi, aga otsus oli suhteliselt pragmaatilistel kaalutlustel," ütles Lääne. Tema sõnul oli üheks põhjuseks ka see, et omavalitsused ei soovi omast taskust sooduspiletitele juurde maksta.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas aprilli lõpus piletihinnamääruse, mis võimaldab juulist maakondlikel bussiliinidel endiselt senises määras piletit küsida kuid ka tasuta transporti pakkuda. Kui kohalikud ühistranspordikeskused maakondlikus bussiliikluses juulist piletihindu ei langeta, näiteks nullini, siis nad jäävad osaliselt ilma riigieelarves ette nähtud maakondliku ühistranspordi lisarahastusest.

Senimaani on tasuta ühistranspordi kehtestamise otsustanud Võru- ja Põlvamaal ühistransporti korraldav Kagu Ühistranspordikeskus, Läänemaa ning Saaremaa vald. Tasuta ühistranspordist on loobunud Harjumaa, Raplamaa ning Lääne-Viru omavalitsused.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: