Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

BBC: arstid ei andnud algul Skripalidele elulootust

Julia Skripal 23. mail Reutersiga kohtudes.
Julia Skripal 23. mail Reutersiga kohtudes. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Briti arstid, kes ravisid Salisburys mürgitatud endist Vene topeltagenti Sergei Skripali ja tema tütar Juliat, kahtlesid nende paranemise ja isegi ellujäämise võimalikkuses pärast närvimürgiga kokkupuutumist, edastas BBC.

Salisbury haigla hooldusosakonna juht Lorna Wilkinson ütles, et algul arstid ei teadnud, mis patsientidel viga on, ja kui mõistsid, ehmusid, et ohvreid võib tulla veelgi, vahendas Briti ringhääling.

"Kui nende samade sümptomitega saabus politseinik Nick Bailey, tekkis tõsine mure, kui laialdane see olla võib," ütles ta.

"Kui me saime teada, et  see on närvimürk, arvasime, et ellu nad ei jää. Olime valmis järgi proovima kõik meie raviviisid. Taganuks parima kliinilise abi. Kuid kõik rääkisid, et nad ei jää ellu," ütles intensiivraviarst Steven Jukes.

Intensiivraviosakonna juhi Duncan Murray sõnutsi aitas patsiente paraneda "arstide suurepärane töö". Suure panuse andsid välismaised asjatundjad.

Salisbury haigla peaarst Christine Blanchard kinnitas, et arstid ei julgenud kolme kannatanu suhtes midagi ennustada.

Suurbritannia heaks töötanud endine Vene luuraja Sergei Skripal (66) leiti märtsi alguses koos tütre Juliaga Salisburys ühelt pingilt pärast kokkupuudet "tundmatu ainega".

Praeguseks on mõlemad juba haiglast välja pääsenud, viibivad Briti võimude kaitse alla ning Julia Skripal suhtles hiljuti ka esimest korda pärast rünnakut meediaga ehk uudisteagentuuriga Reuters.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: