Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Julia Skripal andis esimese intervjuu pärast keemiarünnakut

Kuigi Venemaa endise luureametniku Sergei Skripali tütar Julia pääses märtsikuus Salisburys napilt eluga keemiarünnakust, milles Briti võimud süüdistavad Kremlit, loodab naine kaugemas tulevikus ikkagi kodumaale naasta.

"Asjaolu, et kasutati närvimürki, on šokeeriv," nentis Reutersile eksklusiivintervjuu andnud 33-aastane Julia Skripal.

"Mu elu on pea peale pööratud," nentis naine, kes viibib endiselt Briti võimude kaitse all salastatud kohas Londonis. Reutersiga võttis ta ühendus Briti politsei vahendusel.

Julia Skripal oli pärast 4. märtsil toimunud keemiarünnakut 20 päeva koomas. Haiglast pääses ta välja umbes viis nädalat pärast juhtumit, tema isa pidi veelgi kauem haiglas viibima, kuid 18. mail sai temagi välja.

"Kui ma ärkasin, sain teada, et meid mõlemat oli mürgitatud," tunnistas ta oma esimeses usutluses pärast rünnakut. Intervjuu seisnes kirjalikus vene- kui ka ingliskeelses avalduses ja venekeelses suulises avalduses. Mõlemale paberile andis ta ka Reutersi silme all allkirja. Pärast kaamera ees tehtud avaldust ta enam küsimustele ei vastanud.

"Meil mõlemal vedas, et me sellest tapmiskatsest eluga välja tulime. Meie taastumine on olnud aeglane ja äärmiselt valulik," nentis Julia Skripal oma ingliskeelses kirjalikus avalduses.

"Nüüd, kus ma üritanud toime tulla nende laastavate tagajärgedega, mis on mind nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt tabanud, võtan ma päev korraga ja ma tahan aidata oma isa kuni tema täieliku taastumiseni. Pikas perspektiivis loodan ma oma kodumaale naasta," selgitas ta.

Moskva eitab lääneriikide süüdistusi ning Venemaa Londoni saatkond on korduvalt nõudnud kokkusaamist Julia Skripaliga, kes on erinevalt oma isast Venemaa kodanik.

"Ma olen tänulik Venemaa saatkonna abipakkumiste eest. Kuid praegu ei soovi ma teha end kättesaadavaks nende teenustele," kommenteeris teemat Julia Skripal, kes kandis helesinist värvi suvekleiti ning kelle kõri juures oli märgata armi.

"Samuti soovin ma korrata oma varasemat avaldust, et mitte keegi ei räägi minu ega minu isa eest, vaid seda teeme me vaid ise," sõnas ta.

"Haiglaravi ei soovinud Julia Skripal detailselt kirjeldada, kuid tunnistas, et see oli ulatuslik, valus ja depressiivne. Ma mõtlen hellalt ka kõikide nende inimeste peale, kes meid sellel päeval tänaval aitasid," märkis Julia Skripal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: