Julia Skripal andis esimese intervjuu pärast keemiarünnakut
Kuigi Venemaa endise luureametniku Sergei Skripali tütar Julia pääses märtsikuus Salisburys napilt eluga keemiarünnakust, milles Briti võimud süüdistavad Kremlit, loodab naine kaugemas tulevikus ikkagi kodumaale naasta.
"Asjaolu, et kasutati närvimürki, on šokeeriv," nentis Reutersile eksklusiivintervjuu andnud 33-aastane Julia Skripal.
"Mu elu on pea peale pööratud," nentis naine, kes viibib endiselt Briti võimude kaitse all salastatud kohas Londonis. Reutersiga võttis ta ühendus Briti politsei vahendusel.
Julia Skripal oli pärast 4. märtsil toimunud keemiarünnakut 20 päeva koomas. Haiglast pääses ta välja umbes viis nädalat pärast juhtumit, tema isa pidi veelgi kauem haiglas viibima, kuid 18. mail sai temagi välja.
"Kui ma ärkasin, sain teada, et meid mõlemat oli mürgitatud," tunnistas ta oma esimeses usutluses pärast rünnakut. Intervjuu seisnes kirjalikus vene- kui ka ingliskeelses avalduses ja venekeelses suulises avalduses. Mõlemale paberile andis ta ka Reutersi silme all allkirja. Pärast kaamera ees tehtud avaldust ta enam küsimustele ei vastanud.
"Meil mõlemal vedas, et me sellest tapmiskatsest eluga välja tulime. Meie taastumine on olnud aeglane ja äärmiselt valulik," nentis Julia Skripal oma ingliskeelses kirjalikus avalduses.
"Nüüd, kus ma üritanud toime tulla nende laastavate tagajärgedega, mis on mind nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt tabanud, võtan ma päev korraga ja ma tahan aidata oma isa kuni tema täieliku taastumiseni. Pikas perspektiivis loodan ma oma kodumaale naasta," selgitas ta.
Moskva eitab lääneriikide süüdistusi ning Venemaa Londoni saatkond on korduvalt nõudnud kokkusaamist Julia Skripaliga, kes on erinevalt oma isast Venemaa kodanik.
"Ma olen tänulik Venemaa saatkonna abipakkumiste eest. Kuid praegu ei soovi ma teha end kättesaadavaks nende teenustele," kommenteeris teemat Julia Skripal, kes kandis helesinist värvi suvekleiti ning kelle kõri juures oli märgata armi.
"Samuti soovin ma korrata oma varasemat avaldust, et mitte keegi ei räägi minu ega minu isa eest, vaid seda teeme me vaid ise," sõnas ta.
"Haiglaravi ei soovinud Julia Skripal detailselt kirjeldada, kuid tunnistas, et see oli ulatuslik, valus ja depressiivne. Ma mõtlen hellalt ka kõikide nende inimeste peale, kes meid sellel päeval tänaval aitasid," märkis Julia Skripal.
'Our recovery has been slow and extremely painful' - Yulia Skripal speaks to @Reuters from a secret location in London https://t.co/35bqeDIF4S pic.twitter.com/j3R4B85atb
— Reuters UK (@ReutersUK) May 23, 2018
Yulia Skripal, who was poisoned along with her father Sergei in the UK in March, speaks to @Reuters exclusively for the first time since her recovery https://t.co/wSA8XjjuNv pic.twitter.com/SIrxSTasZk
— Reuters Top News (@Reuters) May 23, 2018
Toimetaja: Laur Viirand