Politsei: kaks inimest on Salisburys tundmatu aine tõttu haiglas

{{1530680400000 | amCalendar}}
Foto: BBC Wiltshire

Briti politsei teatas kolmapäeval, et kaks inimest on kriitilises seisundis Salisbury haiglas pärast kokkupuudet "tundmatu ainega" vaid tosina kilomeetri kaugusel kohast, kus mürgitati endine Briti-Vene topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar.

Kaks patsienti "saavad Salisbury piirkonnahaiglas ravi arvatava kokkupuute tõttu tundmatu ainega. Nad on kriitilises seisundis", teatas Wiltshire´i politsei, lisades, et käsitleb seda tõsise vahejuhtumina.

4. märtsil viidi samas Inglismaa linnas haiglasse Sergei ja Julia Skripal ning Briti võimud teatasid hiljem, et neid rünnati närvimürgiga. Praeguseks on mõlemad tervenenud ning haiglast lahkunud.

Neljakümnendates eluaastates mees ja naine leiti 30. juunil teadvusetult majast Amesbury külas, mis asub tosina kilomeetri kaugusel Salisburyst.

Wiltshire´i politsei teatas, et kahtlustas esialgu nende haigestumist "heroiini või crack-kokaiini saastunud partii manustamise tagajärjel".

"Praegu võetakse uusi proove, et teha kindlaks nende inimeste haigestumiseni viinud aine ja me suhtume seda vahejuhtumit ümbritsevatesse asjaoludesse eelarvamusteta," lisasid korrakaitsjad.

Politsei on eraldanud need alad, kus haigestunud mees ja naine olid eelnevalt käinud, ning tugevdanud julgeolekumeetmeid nii Amesburys kui ka Salisburys.

Inglise terviseameti teatel "olulist terviseriski laiemale avalikkusele usutavasti ei ole".

Hiljem teatas piirkondlik politseijuht Angus Macpherson, et hetkel pole veel ühtegi põhjust arvata, et praegune juhtum võiks olla seotud Skripalide juhtumiga.

Venemaa on eitanud seotust Skripalide mürgitamisega, mis põhjustas Moskva ja lääneriikide suhetes diplomaatilise kriisi, viies diplomaatide vastastikuse väljasaatmiseni.

Juhtumit uurib Briti terroritõrjepolitsei

Briti terroritõrjepolitsei teatas kolmapäeval, et aitab uurida intsidenti, mille raames toimetati kaks Edela-Inglismaa küla elanikku haiglasse kriitilises seisundis pärast kokkupuudet tundmatu ainega.

"Terrorismitõrje võrgustiku politseinikud teevad koostööd kolleegidega Wiltshire'i politseis seoses intsidendiga Amesburys," teatas politsei.

Politsei pressiesindaja vihjas, et koostöö on "protseduuriline", sest intsidendis esinenud aine pole teada.

Briti meedia teatel saadeti teadmata aine näidis Porton Downi laborisse uuringuteks.

Politsei eraldas kodu ja kohad, mida mees ja naine külastasid enne haigestumist. Nende seas oli kohalik kirik ja apteek. Kohalike tervishoiuametnike sõnul arvatakse, et ohtu laiemale avalikkusele pole.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: