Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rüütelmaa: nädalavahetusel teetöid ei tehta, sest inimesed tahavad rahu

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles ERR-ile, et nädalavahetustel peatatakse teetööd Tallinnas, et säästa tööde piirkonnas elavaid inimesi mürast ja vibratsioonist.

Nädalavahetusel tekitas elanikes nii sotsiaalmeedia vahendusel kui ka muidu küsimusi Gonsiori tänava seis, kus sisuliselt töid nädalavahetusel ei toimunud. Mis põhjusel see nii oli?

Kesklinnas tööde teostamisel arvestatakse elanikega, ehk need piirkonnad, kus inimesed elavad töödemaa kõrval. Me peame arvestama seda, et inimestel oleks võimalus puhata ja seetõttu on aeg, millal tõepoolest töid ei teostata. Ja Gonsiori tänaval on ka üks koht, kus on praegu hetkel ootel ühed kommunikatsioonisõlmed. Selleks, et siduda kaasaegsed kommunikatsioonisõlmed varem kasutusel olnud süsteemidega. Aga see ei muuda oluliselt seda pilti, sest ülejäänud lõigus on ka tee suletud ja seda just sel põhjusel, et elanikel oleks võimalik natuke rahu ja vaikust saada.

Kas see puudutab kogu kesklinna ala või on see kuidagi piiritletud Tallinnas? Millised on need piirkonnad, kus nädalavahetuseti töid ei teostata?

Kõik piirkonnad, kus läheduses elavad inimesed ja on elumajad. Öisel ajal ja puhkeajal seal töid teha ei saa. Mõningaid töid küll saab teha, aga need tööd, mis on seotud mehhanismide ja masinate kasutamisega, mis tekitavad müra ja vibratsioone, on peatatud.

Kas seda reguleerib mingi konkreetne seadusepügal või on see puhtalt linnavalitsuse enda otsus?

On olemas õigusaktid, mis kehtestavad meil aja, millal peab olema tagatud öörahu.

On ka neid, kes mõtlevad, et kas ei oleks otstarbekam need tööd võimalikult palju ressurssi kaasates järjest ära teha, et nendega kiiresti ühele poole saada?

Asjal on kaks külge. Üks külg on see, et saaks tööd kiiresti valmis. Teine külg on see, et selle töö käigus ei saa me inimeste elurütmi täielikult sassi lüüa. Inimestel, kes selle töö piirkonna vahetus läheduses elavad, peab olema ka puhkeaeg ja rahu. See, kes tahab Gonsiori tänaval võib-olla ainult läbi sõita, ei saa aru, miks Gonsiori tänava inimene puhata tahab, aga kui selle sama inimese enda maja ees hakkaksid tööd, mis toimuksid 24 tundi 365 päeva, siis ilmselgelt ta sellega rahul ei oleks.

Kas täna (esmaspäeval) on juba tööd jälle käimas ja mis järgus need on?

Viimase informatsiooni järgi on tööd graafikus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: