Tallinna Sadama aktsiamüügi hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1527215880000 | amCalendar}}

Tallinna Sadama esmase avaliku aktsiamüügi (IPO) hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot, teatas ettevõte reedel.

Pakkumise lõpliku hinna teeb Tallinna Sadam teatavaks eeldatavasti 7. juunil.

Jaepakkumises tuleb märkimisavaldused esitada hinnaga, mis on võrdne pakkumisvahemiku kõrgeima hinnatasemega ehk 1,8 euroga aktsia kohta, seisab teates.

Indikatiivne miinimumjaotis igale Eesti jaeinvestorist märkijale on 1000 aktsiat.

Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ütles, et hinnavahemik kujunes tihedas koostöös ettevõtte nõustajate ja pankadega.

"Hinnavahemiku kujunemine on väga sügavalt läbi analüüsitud. Siin taga on suur rahvusvaheline kogemus ja tagasiside eelkohtumistelt investoritega," lisas ta.

Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid selgitas, et jaeinvestorid peavad valmis olema märkima kallima hinna pealt ehk 1,8 euro pealt, aga müügiprotsessi lõpuks selgub lõpphind, mis eeldatavasti jääb kahe numbri vahele.

"Kõik investorid, kes lõpuks aktsiaid saavad, saavad neid ühe hinnaga," rõhutas Raid.

"Ei ole vahet, millal aktsiaid märkida. Esimesena märkijatel ei ole eeliseid viimasena märkijate ees," lisas ta.

Reedel hommikul algas Tallinna Sadama aktsiate esmane avalik pakkumine, mille märkimisperiood kestab kuni 6. juunini.

Eesti jaeinvestoritele ning Eesti ja välisriikide institutsionaalsetele investoritele suunatud avalikule pakkumisele läheb kuni kolmandik Tallinna Sadama aktsiatest.

Analüütikud on varem öelnud, et kui valitsuse eesmärk on Tallinna Sadama osalust börsile viies tuua turule uus rahvaaktsia, peab märkimise hinnavahemik olema piisavalt atraktiivne.

Tallinna Sadam kavatseb emiteerida kuni 75,4 miljonit uut aktsiat ja tänane ainuaktsionär Eesti riik kavatseb täiendavalt müüa kuni 11,3 miljonit olemasolevat Tallinna Sadama aktsiat.

Esmase avaliku pakkumise prospekt koos lisadega ning eesti- ja venekeelne prospekti kokkuvõte on allalaetav veebilehelt investor.ts.ee.

Jaeinvestorid saavad märkimisavaldust esitada kõikides Eesti pankades ning märkimisavalduse eelduseks on väärtpaberikonto olemasolu.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: