Uuring: valijate peaministrieelistustes seisavad Kallas ja Ratas võrdselt

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et juunis pidas Kaja Kallast ja Jüri Ratast sobivaimaks peaministrikandidaadiks võrdselt 22 protsenti valimisealistest kodanikest. 

Alates veebruarikuust ilmuvast uuringust, milles inimesed nimetavad nende arvates sobivaima järgmise peaministri, oli valimisealiste inimeste seas pikalt esimene eelistus Kaja Kallas, märgib ajaleht. Kuust kuusse toetust vähehaaval kasvatanud Jüri Ratas oli juba möödunud kuul Kallasega samal pulgal, samasugune on seis ka praeguse küsitluse järgi.

Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk ütles, et kodanike ootused tulevase peaministri isikule on tihedalt seotud erakondade toetusreitinguga – Keskerakonna, Reformierakonna ja EKRE valijad eelistavad peaministrina ülekaalukalt toetatava erakonna esimeest.

Sarnaselt erakondade reitinguga on ka peaministri eelistuses kolmandal positsioonil Mart Helme, keda soovib peaministrina näha 11 protsenti vastanuist. Ülejäänud erakondade juhid saavad vaid marginaalse toetuse.

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: