Kaja Kallas Reformierakonna toetuse langusest: me pole olnud nähtaval

Foto: Sander Koit/ERR

Aprillis 33 protsenti, mais 30 protsenti ja nüüd juunis 28. Just nii on langenud kõige populaarsema partei Reformierakonna toetus pärast Kaja Kallase erakonnajuhiks saamist. Kallase sõnul on languse põhjuseks, et erakond pole olnud niiöelda piisavalt pildil.

Sotsioloog ja Turu-uuringute AS-i uuringujuhtJuhan Kivirähk ütles neljapäeval ERRi veebisaates, et Reformierakonnast tulevad väga segased signaalid.

"Kaja Kallas on Brüsselis, kohapeal siin toimetab Kristen Michal ja esineb minu meelest, Michali esinemisel väga palju, väikese kraadi võrra erinevad Mart Helme omadest, ta on läinud väga selliseks kurjaks ja siis ilmub hoopis välja kuskilt Rein Lang, kes hakkab riigikogus seadusi parandama. Erakonna nägu on kuidagi väga hägusaks muutunud," sõnas Kivirähk.

"Võib-olla tõepoolest me pole olnud nii väga nähtavad kuivõrd me tõesti tegeleme väga intensiivselt selle programmiga, meie mõtted on seotud just sellega, et kuidas seda Eestit muuta niiöelda targemaks, tark majandus, mis kasvatab inimeste sissetulekuid. Meie erakonnas on palju liikmeid, tugevaid liikmeid, kellel on väga ka värvikas sõnakasutus, ma arvan, et see on meie tugevus., et meil ei ole vaid üks kõneisik vaid meil on neid rohkem," rääkis Kaja Kallas.

Kaja Kallase kolleeg Euroopa Parlamendist Indrek Tarand ütles, et teda paneb imestama, miks Kaja Kallas ei ole pärast aprillis erakonna esimeheks valimist teatepulka üle andnud Igor Gräzinile, kes pidi Brüsselisse kolimiseks valmis olema, seda enam, et Kallast ennast on Tarandi sõnul viimasel ajal Brüsselis vähe näha. Selle taga võib aga olla ratsionaalne arvutus.

"On parlamendiliikmetel sellised sotsiaalsed garantiid ja üleminekutasud ja pensioniarvestus ja tundub, et Kaja on keskendunud nendele," sõnas Tarand.

Näiteks pensioni arvestuses tähendab Kallase otsus, kohe mitte lahkuda, vaid olla parlamendis augustini ehk ühe saadiku täisaasta lisandumiseni, et tulevikus saab Kaja Kallas 10,5 protsendi europarlamendi saadiku palga asemel eripensioniks 14 protsenti - praegusest brutopalgast arvestatuna oleks summad vastavalt 890 ja 1188 eurot. Tõsi, ajas summad kasvavad veelgi.

"See kindlasti ei ole küsimus, mille järgi mina oma otsuseid teen ja ei ole kunagi teinud. Mul laps käib juulini koolis, aga olulisem on see, et me saaksime need olulised teemad lõpetatud," rääkis Kallas.

Kallas kandideerib Reformierakonna nimekirjas Harju-ja Raplamaal, millest saab ka nende valimiste suurim heitlustanner - samas piirkonnas kandideerib Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja sotside värske liige Marina Kaljurand, teised erakonnad ei ole kandidaati veel lõplikult lukku löönud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: