ERR.ee avas poliitreitingute alamlehe

ERR.ee reitingute alamleht
ERR.ee reitingute alamleht Autor/allikas: (ERR)

Rahvusringhäälingu uudisteportaal avas erakondade toetuste alamlehe, kust poliitikahuvilised saavad vaadata ja võrrelda muutusi parteide toetusnumbrites alates viimastest valimistest ning ka erinevate sotsiaaldemograafiliste näitajate kaupa.

Lehele minekuks on kaks lihtsat võimalust. Esiteks, ERR.ee avalehel on ülal uus rubriik "reitingud", millele klikkides saab reitingute alamlehele. Teine võimalus on kirjutada aadress err.ee/reitingud.

Reitingute alamlehele on koondatud ERR-i poolt aastate jooksul tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluste tulemused graafiliselt. Üldnumbrites läheme igakuiselt tagasi viimaste riigikogu valimiste järgsesse aega ehk märtsi 2015 ning detailsemates sotsiaaldemograafilistes näitajates 2018. aasta algusesse.

Detailsematest andmetest on lehel alamjaotused erakondade toetustest vastajate vanuse, soo, hariduse, sissetuleku ja elukoha järgi.

Lehele on koondatud ka Turu-uuringute AS-i uuringujuhi, sotsioloog Juhan Kivirähki kommentaarid nende kuude kohta, kus toimusid huvitavamad muutused erakondade toetustes.

ERR-i tellitud poliitikauuringutes küsitleb Turu-uuringute AS näost-näkku meetodil vähemalt 1000 inimest nende kodudes. Uuringutulemustes esitatakse nende vastajate osakaal, kes omavad poliitilist eelistust, mis muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: