Euroopa Komisjon kritiseeris USA tollimaksu Hispaania oliividele

Oliivid Sevilla lähistel.
Oliivid Sevilla lähistel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjon kritiseeris kolmapäeval Ühendriikide otsust kehtestada Hispaania oliividele imporditoll, mis esmakordselt kehtestati mullu novembris.

USA kaubandusministeerium langetas oliividele tollimaksu kehtestamise osas otsuse teisipäeval, teatades, et leidis kinnitust esialgne kahtlus, et Hispaania oliivitootjad saavad riigiabi ning müüvad oma kaupa dumpinguhindadega. Otsus tuleb pärast seda, kui USA teatas ka imporditollidest Euroopa terasele ja alumiiniumile.

"See on protektsionistlik meede, mis on suunatud kõrge kvaliteediga ja eduka Euroopa Liidu toote suhtes, mis on Ühendriikide tarbijate seas populaarne," kritiseeris otsust Komisjoni kõneisik Daniel Rosario, nimetades seda "täiesti vastuvõetamatuks".

"Ei selle otsuse sisu ega protsess, mis selleni viis, ei olnud õigustatud," sõnas ta.

USA kaubandusministeeriumi hinnangul müüakse Hispaania oliive 16,88-25,5 protsenti odavamalt kui nende reaalne väärtus. Samuti väideti, et Hispaania annab oliivitootjatele 7,52-27,02 protsendi ulatuses riigiabi.

Mullu ulatus Hispaania oliivieksport USA-sse 67,6 miljoni euroni.

Lõpliku otsuse imporditollide kehtestamise asjus langetab USA väliskaubanduse komisjon 24. juulil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: