Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juncker kritiseeris Trumpi Saksamaa-teemalisi avaldusi

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kritiseeris teravalt USA presidendi Donald Trumpi avaldust Saksamaa ja sisserände teemal. Juncker süüdistas Trumpi sekkumises Saksamaa poliitikasse.

Trump kirjutas Twitteris, et Saksa rahvas pöörab riigi juhtkonna leebe migratsioonipoliitika pärast juhtide vastu. Pärast Saksamaa kantsleri Angela Merkeli ja Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kohtumist ütles Juncker ajakirjanikele, et Trumpi asi pole Euroopat juhtida, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Ameerika president ärritub alati, kui meie julgeme ühepoolselt Ameerika poliitikat kritiseerida, aga sellise ulatusliku Saksamaa sisepoliitikasse sekkumise peame me minu arvates hukka mõistma. Ei ole Ameerika presidendi asi hakata oletama, et saksa rahvas hakkab nõudma kantsler Merkeli väljavahetamist. Merkelit ei vaheta välja Trump. Kui ta üldse välja vahetatakse, teevad seda Saksamaa valijad, mitte Trump," märkis Euroopa Komisjoni president.

Valeandmeid säutsunud Trump hakkas Saksa statistikat ründama

Trump võttis esmaspäeval sõna Saksa kantsleri Angela Merkeli ees seisvate poliitiliste väljakutsete teemal, öeldes, et rändeküsimustes pööravad sakslased oma juhtkonna vastu.

"Saksa rahvas on pööramas oma juhtkonna vastu ajal, kui ränne raputab niigi hõredat Berliini koalitsiooni. Kuritegevus Saksamaal on järsult tõusnud. Suur viga on tehtud kõikjal Euroopas miljonite inimeste sisselubamisega, kes on tugevalt ja vägivaldselt muutnud nende kultuuri! Me ei taha, et meiega juhtuks see, mis juhtub immigratsiooniga seoses Euroopas," säutsus Trump.

Trumpi väide, et kuritegevus Saksamaal on tõusnud, ei vasta aga tõele. Mais avaldas Saksa siseminister Horst Seehofer, kes on Merkeliga migratsiooni teemal tülis, ise uue statistika, mille kohaselt on Saksamaal kuritegevuse määr langenud madalaimale tasemele alates 1992. aastast.

Kui Trumpi ebaõigele väitele tähelepanu juhiti, sealhulgas Merkeli enda poolt, teatas president Twitteris, et hoopis Saksamaa statistika olevat vale.

"Saksamaal on kuritegevus kasvanud üle 10 protsendi (ametnikud ei taha neist kuritegudest teatada), sestpeale kui migrante hakati vastu võtma," kuulutas Trump Twitteris.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: