Macron toetab sanktsioone migrantidest keelduvatele EL-i riikidele

President Macron ja Prantsuse sõdurid.
President Macron ja Prantsuse sõdurid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles laupäeval, et toetab finantssanktsioonide kehtestamist nende Euroopa Liidu riikide vastu, kes keelduvad migrante vastu võtmast.

"Meil ei saa olla riike, kes võidavad tohutult EL-i solidaarsusest, ja lähtuvad rahvuslikust omakasust, kui asi migrantide probleemini jõuab," lausus ta Pariisis ühisel pressikonverentsil Hispaania peaministri Pedro Sanchezega.

"Ma toetan sanktsioonide kehtestamist koostöö puudumise korral," lisas ta.

Rändeteemalise minitippkohtumise eelõhtul deklareerisid mõlemad liidrid toetust ka suletud vastuvõtukeskuste loomisele, kus migrante nende asüülitaotluste läbivaatamise ajal hoitaks.

Keskused rajataks nende paikade lähedale, kuhu migrandid Euroopasse jõudes sageli esmalt saabuvad.

"Me toetame suletud keskuste rajamist kokkuleppel UNCHR-iga (ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet) ..., nii et iga riik võtaks varjupaigale kvalifitseerunud inimesed vastu organiseeritud viisil," lausus Macron.

Praegu suletud migrandikeskusi, kus taotlusi menetletaks ei ole, välja arvatud üksikud erandid Kreekas ja Itaalias, mida haldab UNCHR.

"Migrandid, kelle asüülitaotlust ei rahuldata, saadetakse otse, mitte teiste riikide kaudu tagasi oma päritoluriiki," lisas Macron.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: