Tasuta ühistransport Pärnu moodi: 20-62-aastased peavad ostma pileti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rohegaasibuss Pärnus. Autor/allikas: ERR

Maanteeamet kinnitas Pärnumaa ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel bussiliinidel 0-eurose piletihinna, millest jäävad aga välja kõik inimesed vahemikus 20-62 eluaastat.

Inimesed vanuses 20-62 eluaastat ei saanud tasuta sõiduõigust Pärnumaa Ühistranspordikeskuse palvel. Otsust põhjendati sellega, et selles vanuses inimestel on üldjuhul sissetulek, mis võimaldab tasuda ühistranspordi kasutamise eest. Samas vähendati bussipiletite hinda, et suurendada ühistranspordi kasutajate arvu.

1. juulist hakkavad 20-62-aastastele kehtima ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel maakonnaliinidel järgmised piletihinnad: 30 päeva pilet maksab 10 eurot, validaatorist ostetud tunnipilet üks euro, bussijuhilt ostetud tunnipilet (v.a liinidel nr 39, 40 ja 57) üks euro, bussijuhilt ostetud tunnipilet liinidel nr 39, 40 ja 57 kaks eurot, päevapilet kolm ja viie päeva pilet viis eurot.

Liinidel 39, 40 ja 57 on pileti ostmine bussijuhi käest kallim, kuna tegemist on nn linnalähiliinidega. Bussijuht saab müüa pileteid ainult seisvas bussis ja piletite ostmine mõjutab bussi väljumisaegu peatustest. Kuna sõitjad soovivad jõuda sõiduplaanis ettenähtud ajal sihtkohta, kinnitati liinide 39, 40 ja 57 bussijuhi käest ostetud sõidupiletile kõrgem hind.

Alates 1. juulist kehtib 0-eurone maakonna bussiliini pilet Viljandimaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: