Järvamaa valis tasuta ühistranspordi

Järva maakond läheb 1. juulist üle tasuta ühistranspordile, kuna Järvamaa Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Üllar Vahtramäe sõnul ei jätnud majandus-ja taristuminster Kadri Simsoni aprillikuine määrus erilisi valikuvõimalusi.

"Kui ausalt öelda, siis ega see määrus Järvamaale mingeid valikuvõimalusi ei jätnud. Et mitte kaotada omavalitsustel suuri rahasummasid, mida siiani on omavalitsused õpilastransporti panustanud, tuli valida 0 piletihind. Selline ettepanek ka läks ühehäälselt," rääkis Vahtramäe ERR-i raadiouudistele.

Mis puudutab liinide ümberkorraldamist, siis see on pidev tegevus, ütles Vahtramäe. Selle aasta riiklik dotatsioon pole otseselt ette nähtud liinide tihendamiseks, ent lisaraha siiski on ja ka sel kevadel on Järvamaa omavalitsused esitanud oma ettepanekud ühistranspordikeskusele liinide tihendamiseks. Vahtramäe sõnul läheb sügisel loodetavasti osa ettepanekuid ka töösse eelkõige seoses haldusterritoriaalsete ümberkorraldustega.

Tasuta sõit puudutab ainult maakondlikku bussiliiklust Järvamaal, maakonnasisetele rongisõitudele see ei rakendu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: