Aas: kui naabervallad priisõitu ei kehtesta, Tallinn neile vastu ei tule

Taavi Aas tasuta ühistranspordi rõõme nautimas.
Taavi Aas tasuta ühistranspordi rõõme nautimas. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Kuni Tallinna naabervallad tasuta ühistranspordile üle ei lähe, ei pea Tallinna linnapea Taavi Aas võimalikuks ka nende elanikele Tallinnas tasuta sõitu pakkuda.

Aas ütles ERR-ile, et kuna Harjumaa ühistranspordikeskus otsustas tasuta ühistranspordile mitte üle minna, siis ei näe ka Tallinna linn hetkel põhjust mingiteks omapoolseteks muutusteks. 

"Need ühistranspordikeskused, kes ei ole otsustanud tasuta ühistransporti rakendada, peaksid tegema oma otsused. Kui Tallinna linna elanikud saavad mujal sõita ühistranspordis tasuta, siis loomulikult peame me olema valmis ka omapoolseteks vastutulekuteks," rääkis Aas.

"Need sammud saavad tulla siis, kui kõikjal Eestis on tasuta ühistranspordile üle mindud, eelkõige pean ma loomulikult silmas ka Harju maakonda," lisas ta.

Aas avaldas arvamust, et need omavalitsused, kes otsustasid praegu tasuta ühistranspordile veel mitte üle minna, võivad seda mõne aja pärast siiski teha.

"Need otsused on veel suhteliselt noored, laseme tasuta ühistranspordil mujal Eestis tööle hakata. Ma arvan, et ka need maakonnad, kus täna veel ei ole seda süsteemi rakendatud, mõnede kuude pärast, kui see on mujal tööle hakanud, võivad oma otsuseid muuta," ütles Aas.

1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet 11 maakonnas ehk Valgamaal, Võrumaal, Viljandimaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal, Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Neljas maakonnas – Lääne-Virumaal, Harjumaal, Raplamaal, Pärnumaal – tasuta sõitu ei tule, kuid ka need maakonnad saavad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul oma otsust muuta, kui peavad seda sobilikuks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: