Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Virumaa ettevõtja Ossipenkoga seotud firmad läksid kohtu alla

Viru maakohtu Jõhvi kohtumaja.
Viru maakohtu Jõhvi kohtumaja. Autor/allikas: kohus.ee

Prokuratuur saatis seoses väidetava maksupettusega kohtu alla kolm Ida-Virumaa ettevõtja ja kohaliku poliitika mõjutaja Nikolai Ossipenko perekonna ärimaailma kuuluvat firmat.

8. augustil toimub Viru maakohtus eelistung, kus maksude maksmisest suures ulatuses kõrvale hoidmise süüdistuses on kohtu all AS Uikala Prügila ning osaühingud Ekovir ja N&V, aga samuti AS-i Uikala Prügila endised juhatuse liikmed Leonid Hokkonen ja Vladimir Tužilkin, osaühingu Ekovir endine juhatuse liige Stanislav Matišinets ja osaühingu N&V endine juhatuse liige Janek Stankevitš. Nikolai Ossipenkot ennast prokuratuur ei süüdista, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Süüdistuses käsitletavad episoodid toimusid 2014. aasta jaanuarist detsembrini. Riigile tekitatud kahju ulatub prokuratuuri andmetel üle poole miljoni euro.

Kiviõli volikogu endise esimehe ja Järve Biopuhastuse nõukogu endise esimehe Maksim Danilovi suhtes käib prokuratuuri teatel eraldi kriminaalasja uurimine, mis on veel kohtueelses menetluses ning seepärast teda kohtualuste nimekirjas pole.  Prokuratuur polnud uurimise praeguses staadiumis nõus rääkima Danilovi rollist väidetavate maksupettuste toimepanemisel. Danilov ise keeldus kommentaarist, märkides vaid, et politsei on temalt ütlusi võtnud, kuid süüdistust pole ta saanud.

Vladimir Tužilkin ütles Põhjarannikule, et ei tea talle esitatud maksupettuse süüdistusest mitte midagi. "Esimest korda kuulen! See on täielik üllatus!" väitis ta imestusega, lisades, et kui ta jõuab peagi Eestisse tagasi, siis uurib seda asja.

Leonid Hokkonen seevastu oli süüdistusega kursis. "See on vana lugu, mille uurimine on aastaid veninud. Ma pole selle süüdistusega absoluutselt nõus," piirdus ta lühikese kommentaariga.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: